image1 image2 image3

Wszyscy angażujemy się w "Pawie Pióra"

Festiwal „Pawie Pióra”, oprócz dostarczenia widzom niezwykłych doznań artystycznych, stał się kolejnym testem działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu . „Egzamin” ten, nasi cudowni wolontariusze, zdali na piątkę z plusem!!! A pracy było co niemiara! Począwszy od upieczenia pysznych słodkości dla zaproszonych na festiwal zespołów i gości oraz serwowanie gorących napojów w Dwójce, która stała się w tym dniu bazą dla uczestników wydarzenia, przez prace organizacyjno - porządkowe, aż po pomoc w zorganizowaniu degustacji wód mineralnych Wysowianki SA na bieckim rynku. Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy!

Galeria

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 3 września 2018 r. o godzinie 8.00 Mszą Świętą w Kolegiacie Bożego Ciała w Bieczu. O godzinie 9.00 nastąpi spotkanie z wychowawcami w klasach:

kl. I sp - sala nr 31

kl. II sp - sala nr 22

kl. III sp - sala nr 21

kl. IV A sp - sala nr 5

kl. IV B sp - sala 30

kl. V sp - sala nr 24

kl. VI sp - sala nr 28 

kl. VII sp - sala nr 7

kl. VIII do - sala nr 29

kl. III gim- sala nr 6

"Jak nie czytam, jak czytam" 2018

Dnia 15 czerwca w naszej Szkole odbyła się już III edycja Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Możemy być z siebie dumni, bo wzięliśmy w niej udział po raz trzeci.

Czytaj więcej...

Vanessa Staroń zwyciężczynią konkursu „Sleeveface w bibliotece”

Dnia 13 czerwca 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu Filia w Gorlicach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „100 LAT WOLNEJ POLSKI NA KARTACH KSIĄŻKI. Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece”- III edycja.

Jego głównym założeniem było pomysłowe wykorzystanie okładki książki, czasopisma i zrobienie zdjęcia zgodnie z założeniami projektu sleevface.

Vanessa Staroń, uczennica V klasy naszej Szkoły, zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę rzeczową oraz dyplom. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Galeria

 

Wycieczka klas IV-V SP do Zatorlandu

W dniu 5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV i V naszej Szkoły Podstawowej wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze.

Najpierw odwiedziliśmy Dom do góry nogami. Ciekawe doświadczenie… chociaż papier toaletowy zwisał tak, jak nakazuje grawitacja, a nie do góry nogami ;) Dom do góry nogami jest nieduży, ale ma dwa piętra. Wewnątrz faktycznie można poczuć się dziwnie, ale spokojnie! To naprawdę bezpieczna rozrywka.

Później wraz z przewodnikiem zawitaliśmy do największej atrakcji ZATORLANDU – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Wizyta w tym parku dostarczyła nam niezwykłych przeżyć. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodoka i chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów - Tyranozaurus Rex. Wychodząc z Parku Ruchomych Dinozaurów, odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, jaja dinozaurów, szkielet 9-cio metrowego Jangczuanozaura, trylobity, amonity i minerały. Obejrzeliśmy również film o dinozaurach w kinie 5D; emocje sięgały zenitu!

Kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie, zlokalizowany na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo. Przepływaliśmy, słuchając mitycznych opowieści między innymi obok olbrzymiego ruszającego się cyklopa, czy rzucającego piorunem Zeusa oraz olbrzymiego smoka gotującego się do skoku na Apolla. Na końcu zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady, wśród których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy oraz obejrzeliśmy w gablotach wypreparowane okazy owadów egzotycznych.

Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: gokardy, autoskuter, Karuzela Rekin, kolejka Wesoły Pociąg, symulator "Bonanza", strzelnica Adventure Land, ogromna zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg, salon gier i fliperów. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy wszyscy w znakomitych humorach i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Galeria