Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
image1 image2 image3

DWÓJKA Z MAKSEM PORZĄDKUJE ODPADY!

Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii. Otacza nas świat urządzeń. Wiele z nich zawiera różne metale. Bez metali nie byłoby współczesnej techniki i technologii. Pierwotne surowce mineralne, czyli rudy metali są nieodnawialnym bogactwem, a ich złoża w wyniku eksploatacji ciągle się zmniejszają. Jednak metale można odzyskać i poddać recyklingowi. Mówimy wtedy o surowcach wtórnych. Odzyskując surowce wtórne, oszczędzamy zasoby pierwotne bogactw naturalnych naszej planety.
Biorąc udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym dla szkół podstawowych „MISTRZ RECYKLINGU MAKS PORZĄDKUJE ODPADY” uczymy się jak wiele surowców wtórnych potrafimy dziś poddać recyklingowi.
Nauka przez zabawę - to nam pasuje! Na chwilę obecną nasza szkoła plasuje się na wysokim 8 miejscu wśród wszystkich szkół w Polsce! A to nie koniec rywalizacji. Mamy ambicje na podium!!!! Tu można śledzić rywalizację: http://szrapnel.com/ElectroScraps/Ranking.php

Galeria

Dzień Babci i Dziadka 2018

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to ważna uroczystość w kalendarzu naszej Szkoły i jak co roku kolejnej klasy drugiej. Święto tym ważniejsze, że tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią z największą cierpliwością na świecie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia 2018 r. Goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli na nasze zaproszenie do Miejskiej Biblioteki, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Mali artyści pod czujną opieką Wychowawczyni - Pani Małgorzaty Honc z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Były występy wokalne i recytatorski, były uśmiechy i łzy wzruszenia, były też symboliczne podarunki i trochę słodkości... Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Galeria

Nagroda dla Pani Małgorzaty Kosacz

20 stycznia 2018 r. w kinie Farys odbyło się spotkanie noworoczne połączone z wręczeniem Nagrody Burmistrza Cromerus. W trakcie uroczystej gali uhonorowano osoby posiadające szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie kultury, działalności społecznej, przedsiębiorczości w naszym mieście.

Statuetka w kategorii dziedzictwo kulturowe trafiła do naszej nauczycielki Pani Małgorzaty Kosacz z takim uzasadnieniem: "Dla Pani Małgorzaty Kosacz – założycielki Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego "Podgrodzianie", który działa od 1982 roku do chwili obecnej. Pani Małgorzata Kosacz, to pasjonatka folkloru i tańca ludowego. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Podgrodzianie", kultywuje tańce narodowe i ludowe, podkreślając ich charakter odpowiednimi, tradycyjnymi strojami. Układy choreograficzne tworzy Małgorzata Kosacz, jest też instruktorem zespołu. Zespół „Podgrodzianie” był wielokrotnie nagradzany na konkursach, festiwalach, przeglądach zespołów ludowych w kraju i zagranicą. Występował na licznych imprezach w mieście i regionie regionu, pojawiał się także w programach telewizyjnych m.in. w słynnym TIK TAKU."


Cudowne wyróżnienie nie tylko dla Pani Małgorzaty, ale też dla naszej Szkoły, dla naszych absolwentów i obecnych uczniów tańczących w Zespole. Istniejemy nawet w mediach: http://www.gazetakrakowska.pl/…/biecz-cromerusy-zostaly-ro…/

Sto lat w zdrowiu Pani Małgosiu!!!! zdjęcia: biecz.pl oraz M.P.

Galeria

COCO - WZRUSZAJĄCA FILMOWA LEKCJA

Nasi najmłodsi wybrali się dziś do kina na film "Coco". Były to ponad dwie godziny świetnej zabawy, tym cenniejszej bo wielce pouczającej. Imponujące animacje, muzyka, humor, wzruszająca i mądra historia, walory rzadko spotykane w jednym obrazie. „Coco” daje widzom to wszystko naraz. Pogoń za marzeniami , szacunek dla wartości rodzinnych, miłość, a w tle malowniczy folklor dalekiego Meksyku. Perypetie Miguela-głównego bohatera filmu, skłaniają do refleksji nad wartościami takimi jak: miłość, rodzina, marzenia. . 
Uczyć się i czerpać dobre wzorce można także poza szkołą. Zdjęcia zrobiła uczennica Marlena Kozioł.

Galeria

ODDAJ MISIE!

W dniach 16 stycznia do 9 lutego organizujemy kolejną akcję wolontariacką - zbiórkę pluszaków. Zostaną one przekazane do gorlickiego szpitala, jako podarunek dla małych pacjentów. Prosimy, by przynoszone pluszaki były czyste i raczej niewielkich rozmiarów. Nie będziemy zbierać zabawek twardych i o ostrych krawędziach. Zbiórką pluszaków zajmować się będą wolontariusze: Marcel Wójcik, Paula Wróbel, Emilia Wlazło i Joanna Wanat.

Galeria