Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Uczniowie klasy V SP poznali autorkę książek dla dzieci i młodzieży

Dnia 26 września 2018 r. uczniowie klasy V SP wzięli udział w warsztatach literackich z Panią Joanną Jagiełło zorganizowanych przez Bibliotekę Biecz. Autorka zapoznała ich z pracą pisarza, warsztatem pisarskim, a także powstawaniem i wydawaniem książek.  

Pani Jagiełło opowiadała o swoich pasjach i marzeniach. Uczniowie zasypywali pisarkę pytaniami na różne tematy, od życia prywatnego po warsztat literacki, bohaterów książek, tytuły, okładki, ilustracje. Pisarka zachęcała uczestników spotkania do walki z własnymi kompleksami, realizowania swoich marzeń. Rozmowa z uczniami skupiała się na tematach poruszanych w książkach jej autorstwa. Wyjaśniła młodzieży, skąd czerpie tematy do książek,  kim są ich bohaterowie, jak długo trwa napisanie książki, korekta. Zachęcała do rozwijania pasji i talentów, dążenia do realizacji celów. 

Na zakończenie spotkania najbardziej aktywni uczniowie otrzymali zakładki do książek z autografem pani Jagiełło.

Galeria >>>

 

"PAWIE PIÓRA" 2018

Biecki rynek po pięciu latach przerwy po raz drugi dzięki staraniom pani Małgorzaty Kosacz gościł artystów biorących udział w plenerowej imprezie "PAWIE PIÓRA" . Pogoda dopisała, nad VIII Festiwalem Zespołów Ludowych świeciło wrześniowe słońce. W tej scenerii, przy rytmach ludowej muzyki nasze miasto prezentowało się jeszcze piękniej.
Tym razem bieczanie i goście zgromadzili się na przed sceną, by oklaskiwać zespoły folklorystyczne, które do naszego Małego Krakowa przyjechały z całej Małopolski. Tancerze byli w różnym wieku, każdy występ wnosił coś nowego. Na scenie zaśpiewali, zagrali, zatańczyli między innymi Mystkowianie, Zdrojanie, grupa Pastuszkowe Granie, Piecuchy i oczywiście Podgrodzianie z Biecza. Imprezę otworzył pan Burmistrz, który w swojej przemowie nie zapomniał wspomnieć o sukcesach naszego szkolnego zespołu "Podgrodzianie". Nie szczędził ciepłych słów jego opiekunce i choreografce pani Małgorzacie Kosacz, której, przy owacji publiczności wręczył swoją nagrodę. 
Goście imprezy otrzymali domowy poczęstunek w naszej szkole, mogli też, dzięki uprzejmości Wysowianka SA, posmakować wód mineralnych z Wysowej i domowych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, którymi z uśmiechem i życzliwością częstowali wolontariusze bieckiej Dwójki. W przewodników po mieście zamienili się nasi wspaniali nauczyciele i ochoczo zachwalali jego walory uczestnikom festiwalu. Kto chciał, mógł skorzystać z możliwości wejścia na wieżę ratuszową albo zajrzeć to katowskiej turmy.
Piękna niedziela, pełna barw i dźwięków za nami. Dziękujemy!

Fotorelacja

Wszyscy angażujemy się w "Pawie Pióra"

Festiwal „Pawie Pióra”, oprócz dostarczenia widzom niezwykłych doznań artystycznych, stał się kolejnym testem działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu . „Egzamin” ten, nasi cudowni wolontariusze, zdali na piątkę z plusem!!! A pracy było co niemiara! Począwszy od upieczenia pysznych słodkości dla zaproszonych na festiwal zespołów i gości oraz serwowanie gorących napojów w Dwójce, która stała się w tym dniu bazą dla uczestników wydarzenia, przez prace organizacyjno - porządkowe, aż po pomoc w zorganizowaniu degustacji wód mineralnych Wysowianki SA na bieckim rynku. Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy!

Galeria

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 3 września 2018 r. o godzinie 8.00 Mszą Świętą w Kolegiacie Bożego Ciała w Bieczu. O godzinie 9.00 nastąpi spotkanie z wychowawcami w klasach:

kl. I sp - sala nr 31

kl. II sp - sala nr 22

kl. III sp - sala nr 21

kl. IV A sp - sala nr 5

kl. IV B sp - sala 30

kl. V sp - sala nr 24

kl. VI sp - sala nr 28 

kl. VII sp - sala nr 7

kl. VIII do - sala nr 29

kl. III gim- sala nr 6

"Jak nie czytam, jak czytam" 2018

Dnia 15 czerwca w naszej Szkole odbyła się już III edycja Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Możemy być z siebie dumni, bo wzięliśmy w niej udział po raz trzeci.

Czytaj więcej...