Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Znów sukces!

Dnia 06.12.2018 roku w hali sportowej w Gorlicach odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłce koszykowej dziewcząt. Bieczanki  z SP 2 wywalczyły III miejsce w powiecie.

 W zawodach startowało 6 drużyn, mistrzowie poszczególnych gmin, wśród nich również dziewczęta  z naszej szkoły. Jest to z pewnością świetny prezent mikołajkowy.

Skład naszej drużyny: Karolina Baran, Emilia Grygiel, Magdalena Wójcik, Kinga Raksa, Dominika Tumidajewicz, Magdalena Tymkiewicz, Vanessa Staroń, Aleksandra Jarasiewicz, Przybyło Oliwia i Weronika Grębska.

Gratulujemy !!!

Galeria>>>

 

 

 

 

 

Przedświąteczne odwiedziny

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny odwiedzili naszych emerytowanych nauczycieli oraz zaprzyjaźnionych seniorów składając im świąteczne życzenia. Do życzeń uczniowie dołączyli przygotowane przez siebie paczuszki pełne słodkości oraz własnoręcznie przygotowane świąteczne lampioniki. Pakunki przyozdobili aniołami przygotowanymi przez Samorząd Szkolny i ich opiekunkę, Panią Małgorzatę Przybyłowicz.

Galeria

Kiermasz na bieckim rynku

W niedzielę 16 grudnia odbył się w Bieczu kiermasz bożonarodzeniowy połączony z Wigilią na Bieckim Rynku. Nasi wolontariusze mieli okazję pokazać swe zaangażowanie i zapał do pracy.

Pomimo dość mroźnej niedzieli, uczniowie ubrani w odblaskowe kamizelki z oddaniem biegali z koszami wypełnionymi pierogami i pierniczkami zbierając wolne datki na budowę podjazdu do bieckiego żłobka. W tym czasie, młodsi koledzy z klasy V pod opieką Pani Moniki Patrzyk, przebrani za Maryję, Józefa i pastuszków, budowali prawdziwie wigilijny nastrój uroczystości, tworząc żywą szopkę.

Galeria

"Więcej wiem, zdrowiej jem"

„Więcej wiem, zdrowiej jem”. Pod tym hasłem odbył się dziś w szkole w Rożnowicach kolejny Gminny Konkurs promujący m.in. kształtowanie wśród uczniów prawidłowych wzorów konsumpcji oraz nabywanie umiejętności wybierania zdrowych zamienników w codziennej diecie.

Do rywalizacji stanęli uczniowie z klas 6,7 i 8 szkół podstawowych w trzyosobowych drużynach. Reprezentanci ze szkół z Sitnicy, Rożnowic, Racławic, Binarowej, Korczyny, Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu oraz naszej szkoły - Kamila Hycnar z kl VI, Kamil Sokołowski z kl VII i Emilia Janas z kl VIII zmagali się w pięciu konkurencjach. Tym razem po zaciętym boju ulegliśmy szkole w Binarowej i w ostatecznej klasyfikacji zdobyliśmy II miejsce stając na niższym stopniu na podium. 

Brawa dla naszych reprezentantów - są prawdziwymi (wice)mistrzami zdrowego odżywiania!

Galeria >>>

YEDZO

edzo – siedzo, yedzo i grajo… 

Klasa IV w ramach edukacji o zdrowym odżywianiu poznaje grę YEDZO! 

To nie banalna karcianka, która w równie banalny sposób miała nas przekonywać, abyśmy w przerwie między posiłkami nie przegryzali batoników, tylko marchewkę ;) 

YEDZO to zabawna, trochę matematyczna gra strategiczna. 

Rozgrywka składała się z dwóch części. W pierwszej „planowaliśmy dietę”, co w praktyce oznaczało kompletowanie ręki kart metodą draftu; a w drugiej „konsumowaliśmy” – zagrywaliśmy kolejne karty, aby jak najlepiej spełnić wymagania wylosowanych na daną rozgrywkę wydarzeń. Było zabawnie. Było pouczająco. Było zdrowo i smacznie. 

Istne "jedzeniowe" szaleństwo.

Galeria >>>