Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
image1 image2 image3

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bieczu - Liderem Programu" Jeżdżę z głową"

SP nr 2 w Bieczu w 2015 roku, jako pierwsza w powiecie gorlickim wzięła udział w programie "Jeżdżę z głową",który realizuje do dzisiaj pod czujnym okiem mgr Lidii Karp i mgr Ryszarda Cygańczuka - trenera, instruktoraISIA - PZN-SiTN. Środki na ten cel zostały zapewnione przez Gminę Biecz i instytucje współfinansujące: Wojewódzki Urząd Marszałkowski oraz Urząd Gminy w Bieczu.

Zajęcia szkoleniowe 12-osobowej grupy dzieci z klasy IV na tegorocznych feriach odbywały się na terenie Stacji Narciarskiej Sękowa-SKI, dobrze wyposażonej w sprzęt narciarski.  Trwały one od 12-16.02.2018r po 4 godz. dziennie. Lekcje na stoku pozwoliły wszystkim uczestnikom kursu zrealizować program w stopniu podstawowym i średnim do jazdy równoległej. Ponadto dzieci brały udział w konkursie organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Gorlicach pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".Odpowiadały na pytania  i losowały nagrody.Zapoznały się także z regulaminu korzystania z urządzeń i tras zjazdowych. Nauczyły się respektowania znaków narciarskich ustawionych na trasie zjazdu. Jako jedyna 10 osobowa grupa realizująca projekt wystartowała w zawodach o Puchar Ferii w Małastowie w dniu 15 lutego br. Dwoje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu - Jowita Dudek i Paweł Wszołek odniosło sukces uzyskując III miejsca. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że uczniowie oprócz nauki wdrożyli się do wspaniałej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest jazda na nartach. Wszyscy są zadowoleni, że opanowali tę sztukę, która na początku wydawała się  bardzo trudna. Każde dziecko na zakończenie kursu otrzymało dekalog narciarza oraz certyfikat  szkolenia wydany przez Licencjonowaną Szkołę Narciarską Magura- Gorlice prowadzoną przez R.Cygańczuka.Właściciel Stacji Sękowa-Ski Pan Wojciech Kretowicz wręczył każdemu uczestnikowi dyplom młodego narciarza.

Marzeniem Dyrektora SP Nr 2 w Bieczu jest w przyszłości organizowanie grupy z narciarstwa klasycznego.

 

„Jeżdżę z głową”

Galeria

Karnawałowe szaleństwo

Wielkimi krokami zbliża się koniec karnawału 2018. Dziś w naszej szkole bawili się najmłodsi...i to jak!!!! To był prawdziwy BAL Na salę gimnastyczną dzieci przyszły w różnorodnych, barwnych strojach i ciekawych fryzurach. Pomysłowość dzieci i ich rodziców zasługuje na wielkie brawa. Przywilejem dzieciństwa jest beztroska zabawa.. i każda zabawa ma jakiś określony wpływ na dziecko. Poprzez taniec, w którym ważny jest ruch ciała, dziecko usprawnia się motorycznie, nabywa umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, a dodatkowo wykształca w sobie wrażliwość słuchową na nieznane bodźce. Dziś, przy dźwiękach skocznej muzyki oraz utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się wraz ze swoimi paniami. Uczestnicy balu mieli doskonałą okazję, żeby zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Najważniejsze, że nie było istotne czy ktoś potrafi tańczyć jak profesjonalista, czy tylko przestępuje z nogi na nogę. Chodziło o wprawienie ciała w ruch, który czasem nie przypomina klasycznych ruchów tanecznych, ale bardzo sprzyja pozytywnemu stanowi ducha :)
Prowadzący zabawę pan Adam Berkowicz nie pozwolił nikomu się nudzić. Organizował konkursy, zawody. Wszystkim dopisywał dobry humor. Smaczny poczęstunek przygotowali Rodzice. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok.

Galeria

NIE POZWOLIMY SIĘ ŚCIĄGNĄĆ... NA CIEMNĄ STRONĘ INTERNETU!

W związku z obchodzonym 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach godzin wychowawczych poświęconych temu zagadnieniu oraz mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantem KMP w Bieczu asp Krzysztofem Gurgulem. Tematem szeregu spotkań była cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci oraz bezpieczeństwo naszych danych w internecie. Dziś Pan Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. 
Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami. Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjanta. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie. Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z panem policjantem uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

#cyberprzemoc #DzieńOchronyDanychOsobowych #bezpiecznyInternet #GIODO

 Galeria 

Gminne igrzyska siatkówki

Sport, zwłaszcza dyscypliny drużynowe, jest świetnym pretekstem do nauki wspólnego wypracowywania reguł gry, postępowania fair play oraz promowania współpracy i doceniania różnych pomysłów na wzmocnienie zespołu. Atmosfera dobrej zabawy sprzyja też zacieśnianiu więzi i budowania dobrych relacji między uczestnikami sportowego wydarzenia... z taką myślą panie Marzena Gorzkowicz oraz Lidia Karp - nauczycielki wychowania fizycznego w naszej szkole zorganizowały gminne igrzyska młodzieży szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Dziś na hali sportowej w Bieczu reprezentanci naszych gminnych gimnazjów walczyli o statuetkę najlepszych w gminie i awans do zawodów powiatowych.
Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie drużyn, a zawodnikom za sportowa walkę w duchu „fair play”.

Galeria