Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

5 lutego 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Przygotowania do akcji rozpoczęły się dużo wcześniej, kiedy to na lekcjach informatyki omawiane  były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci (klasa IVa, IV b - "Bezpiecznie w Sieci"), na których uczniowie poznali witrynę Sieciaki.pl. Ponadto zajęcia związane z zagrożeniem płynącym z Internetu realizowane były na lekcjach wychowawczych, a także w ramach zajęć "Cyberulling - czy mnie to dotyczy?" w kl. VI i VII. Dzięki materiałom otrzymanym z saferinternt.pl udało się stworzyć gazetkę informującą uczniów oraz ich rodziców o głównych założeniach akcji DBI, o zasadach h bezpiecznego korzystania z Sieci, o zagrożeniach płynących z Internetu, a także gdzie i do kogo można zgłosić się  z prośbą o pomoc. Ogłoszony został także szkolny konkurs plastyczny na plakat "Bezpieczny Internet". Prace, które zostały przekazane, tworzyły dekorację podczas apelu związanego  z bezpieczeństwem w Internecie, a obecnie wyeksponowane są w głównym hallu. Każda osoba odwiedzająca naszą szkołę może podziwiać ciekawe i oryginalne plakaty. Korzystając z materiałów dostarczonych przez  saferinternet.pl, przygotowane zostały dyplomu uczestnictwa dla każdego ucznia biorącego udział w konkursie, oraz dyplomy za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole była akademia przygotowana przez uczniów klasy IVa - "Internet to więcej niż zabawa - to Twoje życie", w trakcie której została przytoczona historia obchodów DBI na świecie i w Polsce. Ponadto uczniowie przedstawili bardzo ciekawą i zapadającą w pamięć historię młodej osoby, która uzależniona jest od Internetu. Rezygnuje ona zupełnie z życia rodzinnego, koleżeńskiego,  popada wręcz w obłęd. Na szczęście udaje jej się zrozumieć, że tak na prawdę takie życie jest nierealne, a ponadto niesie ogromne zagrożenia. W trakcie akademii został wyświetlony film autorstwa uczniów klasy VIII i III gim, realizowany w ramach projektu DBI. 

Film >>> 

Galeria >>>

"Fraktal na stulecie"

Nasza szkoła włączyła się w realizację projektu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Matematyczne "Fraktal na stulecie" chcąc w ten sposób uczcić "Rok Matematyki". 81 uczniów stworzyło na szkolnym boisku "trójkąt Sierpińskiego".

 

Galeria >>>

 

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

Dobra passa naszych sportowców trwa, po raz czwarty z rzędu zajmują najwyższe miejsce na podium. Tym razem uczennice z klasy VIII i III gimnazjum wygrały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej, które odbyły się 7 marca br w Libuszy, wywalczając awans na zawody powiatowe. Tradycyjnie też wybierana była najlepsza zawodniczka turnieju i ten zaszczyt wraz z pamiątkową statuetką przypadł naszej uczennicy Martynie Raksie. Wszystkim dziewczynom gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach powiatowych.

Galeria >>>

Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej

W dniach 19 i 22 lutego br w Strzeszynie odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas V i VI SP gminy Biecz. Nasi zawodnicy zarówno dziewczęta jak i chłopcy okazali się niepokonani i zajęli I miejsca. Ponadto najlepszymi zawodnikami igrzysk okazali się uczniowie naszej szkoły Kinga Raksa i Jakub Rutana którzy w nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki  sportowe. Gratulujemy naszym zwycięzcom.

Galeria >>>

VII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 Dnia 8 marca, uczennice klasy VI SP, Daria Mucha i Kamila Hycnar, reprezentowały naszą Szkołę w zmaganiach drużynowych w VII Gminnym Konkursie Ortograficznym w Korczynie i zdobyły tytuł II Wicemistrza Ortografii. Dziewczyny udowodniły, że niestraszne im są zawiłości polskiej ortografii! Zadania były urozmaicone; uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością ortografii, ale umiejętnościami plastycznymi. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.