Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Wyróżnienie w II Wiosennym Konkursie Recytatorskim

Kamila Pyznar, uczennica I klasy naszego Gimnazjum, otrzymała wyróżnienie w II Wiosennym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury. Kamila przedstawiła swoją interpretację wiersza Marii Konopnickiej „Czym jesteś”. Naszą Szkołę w konkursie reprezentowały także Zuzanna Trybus (Agnieszka Osiecka „To Pan przynosi mi szczęście”) i Agata Kuczała (Czesław Miłosz „Dzień dobry”).

Sukces Kamili, udział w konkursie Zuzi i Agaty, a także wielu innych gimnazjalistów, jest dowodem na wrażliwość współczesnej młodzieży na piękno poezji i popularność kultury żywego słowa.

Gratulujemy Kamili! Naszym trzem recytatorkom życzymy, by ich udział w kolejnych konkursach był  etapem drogi, którą zawsze zmierza sztuka: ku poznawaniu piękna, dobra i prawdy.

 

Paulina i Kamila Jodłoś wyróżnione w konkursie "Ubierz się w książkę"

Choć moda na sleeveface dotarła do Polski już kilka lat temu, w naszych rodzimych stronach pojawiła się wiosną tego roku - za sprawą Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach, która ogłosiła konkurs: „Biblioteka w sam raz dla nas. Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece”.

Paulina i Kamila Jodłoś za wspólną pracę zatytułowaną „Bez szczęścia” otrzymały wyróżnienie. 

A czym jest wspomniane sleeveface? „Ubieranie się” w książkę z pozoru wydaje się być niedorzeczne, a jednak…

Sleeveface to nic innego, jak zdjęcie przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, w efekcie czego otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne i śmieszne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym przekazem. Celem inicjatywy jest oczywiście promocja czytelnictwa: sleeveface ożywia książkę i udowadnia, że miłośnicy książek to ludzie z pasją. Wbrew pozorom zrobienie „dobrego sleeveface” nie jest łatwe… wymaga wiele pracy, ale również jest znakomitą formą spędzenia wolnego czasu. 

W konkursie wzięły również udział Martyna Łaś (praca: „Tajemnicze zabójstwo”), Agnieszka Przybylska (praca: „Na zawsze razem”) i Julia Wołtosz (praca: „Na celowniku”). I choć dziewczynom nie udało się zająć miejsca na podium, ich kreatywność nie ulega wątpliwości! 

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionej pracy Pauliny i Kamili oraz prac Martyny, Agnieszki i Julki.

 

Laureatka konkursu wojewódzkiego

Justyna Łukaszyk, uczennica I klasy Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu, została jednym ze zwycięzców etapu wojewódzkiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989” zorganizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, zajmując trzecią lokatę w kategorii gimnazja – województwo małopolskie. Praca konkursowa Justyny: ,,…Abym mógł żyć i umierać, jak prawy żołnierz polski…”, przygotowana z pomocą Pana Jerzego Mikosa, została poświęcona jej krewnemu, Czesławowi Łukaszykowi, podporucznikowi Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Dnia 3 czerwca Justyna, jako jedna z trzech wygranych, będzie reprezentować województwo małopolskie w etapie ogólnopolskim. 

Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Laureat konkursu wojewódzkiego

Grzegorz Przybylski, uczeń klasy III gimnazjum Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu, został laureatem Tematycznego Konkursu Informatycznego „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera” dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego w roku szkolnym 2015/2016, zorganizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty pod patronatem Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Krakowie.

Na 1600 uczniów, z 256 szkół z Małopolski biorących udział w tym konkursie, Grzegorz uzyskał II miejsce punktowo, za uczniami z Krakowa, którzy mieli I miejsce. Grzegorz, pod opieką Pana Adama Honca, uczestniczył w Konkursach Informatycznych także we wcześniejszych latach. W tym roku szkolnym, także brał udział w etapie wojewódzkim konkursów z fizyki i matematyki.

Nagrodę i dyplom Grzegorz odebrał 11 kwietnia 2016 roku w Krakowie na uroczystej Gali Laureatów.