Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
image1 image2 image3

Koncert profilaktyczny

Jak mówić, żeby nas słuchano? Mówić tak, żeby każdy słuchacz czuł, że mówi się właśnie o nim i do niego. A kiedy dodatkowo słuchamy o tym co dla nas najbliższe, czyli o poczuciu bezpieczeństwa w otoczeniu rodziny i przyjaciół, akceptacji ze strony rówieśników, zrozumienia dla odmienności, poszukiwaniu życiowej pasji i czegoś co da nam poczucie własnej wartości, naprawdę można się zasłuchać. A jeśli jeszcze opowiada o tym dwóch świetnych muzyków (tata i syn!!!), przeplatając swe opowieści gitarowymi kawałkami, od zasłuchania już tylko krok do zainspirowania się tym co ktoś próbuje nam przekazać.

Taką właśnie szansę otrzymała dziś klasa siódma podczas koncertu profilaktycznego w wykonaniu Jacka Musiatowicza i jego syna Michała. Profilaktyka dotyczyła także używek, kultury języka oraz cyberprzemocy. Autorzy programu poruszali sprawy dotyczące konsekwencji decyzji podejmowanych przez młodych ludzi i zgubnych skutków uzależnień, a także radzili by młodzież w sytuacjach trudnych szukała pomocy u swoich „aniołów stróżów“, czyli wychowawców, pedagogów i nauczycieli. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała prowadzących, którym, mamy nadzieję, udało się pozostawić ślad w przynajmniej części młodych umysłów.

Galeria

Informacja dotycząca dzieci przyjętych do klasy pierwszej

Wszystkie podania dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu na rok szk. 2018/2019 zostały rozpatrzone pozytywnie.

Pomoc na Wielkanoc

Co by Cię bardziej ucieszyło: świąteczny mail, czy prawdziwa kartka, na której znajoma ręka skreśliła kilka słów od serca? Kolejny raz członkowie Samorządu Uczniowskiego rozprowadzają wśród uczniów, rodziców i nauczycieli świąteczne kartki, których moc jest podwójna. Za pierwszym razem ta moc ujawni się tuż przed Świętami, gdy adresat wyjmie kopertę ze skrzynki pocztowej i z uśmiechem ją otworzy. Za drugim razem dobra moc zadziała, gdy dochód ze sprzedaży zostanie zainwestowana w pomoc ludziom, którzy bardzo jej potrzebują, chorym i niepełnosprawnym z programu "Na Ratunek".

Galeria

"Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości"

Rok 2018 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji wolna Polska powróciła na mapę świata.

W związku z tym w obecnym roku szkolnym w naszej edukacji globalnej promując wśród uczniów ideę patriotyzmu, kształtując poczucie świadomości narodowej kładziemy mocny nacisk na edukację obywatelską.

Uczennice młodszych klas: Oliwia Przybyło, Zuzanna Stachura, Małgorzata Bochenek, Milena Korzeniec, Oliwia Janas oraz Aleksandra i Martyna Bartuś wzięły udział w konkursie plastycznym „Biało –czerwono –dumnie i narodowo” w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w ramach V edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”. Ich prace zachwycały swoja patriotyczną przemową. Za udział w tym przedsięwzięciu uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Galeria

 

"Tydzień z Internetem" w bibliotece

Za nami tydzień bogaty w wydarzenia... a wśród nich zaproponowany przez biecką Bibliotekę "TYDZIEŃ Z INTERNETEM".

Już od pięciu lat, w krajach Unii Europejskiej, obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie naszej szkoły w dniach 19-23 marca brali w nim czynny udział. Od spotkania z policjantem, który po raz kolejny uświadamiał naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w sieci po cykl spotkań, które miały na celu uświadomić młodym użytkownikom internetu, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy... by mieli okazję spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy. Motywem przewodnim tegorocznej akcji było krytyczne myślenie. Na zajęciach studyjnych uczniowie klas V, VI i VII wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Czekały na nich cztery ciekawe praktyczne zadania, dzięki którym być może lepiej, a na pewno szerzej spojrzą na Świat.

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem. Nie bójmy się wykorzystywać go do tych celów!

Galeria