Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
image1 image2 image3

Mikołajki klasy IV

Z okazji mikołajek uczniowie klasy IV wraz ze swoimi rówieśnikami zMiejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach wzięli udział w międzyszkolnej wycieczce do kina Helios w Nowym Sączu. Wspólnie oglądnęli film pt. „Wielka Szóstka”/Big Hero 6 w reżyserii Don Halla i Chrisa Williamsa.To przezabawna amerykańska komedia animowana o superbohaterach, których pierwowzór odnajdziemy w komiksach Marvela. Bohaterem filmu jest młody geniusz robotyki - Hiro Hamada, który wraz ze swoim robotem Baymaxem zostaje uwikłany w plan zniszczenia dynamicznie rozwijającego się miasta San Fransokyo.

Przed projekcją filmu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w ramach cyklu „Kino na Temat Junior”.Wspólnie zastanawiali się nad tym, kto może być Superbohaterem, co to jest odwaga, jakimi cechami wyróżnia się bohater? Za aktywny udział i głos w dyskusji:Eliza Furmanek, Piotr Honc, Dawid Żegleń i Maciej Michalec otrzymali upominki, a wszyscy uczniowie gadżety w formie kolorowanek. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

 

 

Andrzejki w kl. I – III

Uczniowie klas I – III w bieżącym roku szkolnym mieli okazję ciekawie i nietypowo spędzić andrzejki.  W dniu 24 listopada 2014r. skorzystaliśmy z zaproszenia Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku i wzięliśmy udział  w zajęciach warsztatowo – edukacyjnych pt. „Tradycyjne zwyczaje andrzejkowe”. W ramach zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania o dawnych andrzejkowych zwyczajach oraz brali udział w  tradycyjnych wróżbach: z „kołków w płocie”, ze skórki jabłka, z losów zawieszonych na gałązce.  Najwięcej radości sprawiło jednak dzieciom lanie wosku i odczytywanie przyszłości z cienia rzuconego na ścianę. Oprócz wróżb dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych, podczas których poznały dawne techniki garncarskie oraz samodzielnie wykonały gliniane naczynia i ozdobne tabliczki. Swoje dzieła mogły zabrać ze sobą na pamiątkę. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło dzieciom wiele radości.

 

"Akademia Czystych Rąk Carex"

V edycja programu edukacyjnego "Akademia Czystych Rąk Carex"

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, uczniowie naszej szkoły pod patronatem SK LOP biorą udział w kolejnej edycji programu "Akademia Czystych Rąk Carex". Celem akcji jest edukowanie dzieci w zakresie podstawowej profilaktyki zdrowia, a także promowanie prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk. W szkole są już do dyspozycji nauczycieli pakiety materiałów edukacyjnych, w tym treści multimedialne, które w przystępny sposób przekazują uczniom wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowia. Ponadto otrzymaliśmy bogaty zestaw środków higienicznych w postaci mydeł antybakteryjnych.  Badania laboratoryjne potwierdzają ich skuteczność, a zawarte w nich składniki pielęgnujące dodatkowo dbają o skórę dłoni przy każdym użyciu.Z programem Akademia Czystych Rąk Carex powiązany jest konkurs plastyczny „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”, w którym nasza szkołą ma szanse zdobyć atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału. 

 

 

„Narzędzia w działaniu” – eduentuzjaści

Jako jedna z 800 szkół w całej Polsce bierzemy udział w projekcie Instytutu Badań Edukacyjnych, który polega na sprawdzaniu w praktyce lekcyjnej narzędzi wspierających realizację podstawy programowej.

Nauczyciele naszej szkoły zdobywają nowe doświadczenia i doskonalą swój warsztat pracy uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji IBN „Narzędzia w działaniu”. Ma ona na celu upowszechnienie ciekawych pomysłów dydaktycznych opracowanych przez praktyków i ekspertów IBE. 

Przedsięwzięcie jest prowadzone w ramach projektu „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach PO KL, Priorytet III.1, Poddziałanie 3.1.1. Nowości wprowadzane są na geografii oraz fizyce.

10 lat Stowarzyszenia Oświatowego NASZA SZKOŁA