Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
image1 image2 image3

Kangur 2015

W konkursie "Kangur matematyczny" Agnieszka Przybylska (VI), Julia Wołtosz (VI) oraz Grzegorz Przybylski (II g) otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Kondolencje

 

Naszej drogiej Koleżance

Joannie Jareckiej-Ślusarz oraz Jej Rodzinie 

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Synka Kubusia

składają

 Koleżanki i Koledzy z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu.

Niech Bóg ześle Wam pocieszenie i wsparcie 

w tych trudnych chwilach.

 

Poligloci z „Dwójki”

W tym roku szkolnym nasi gimnazjaliści pokazali się od bardzo dobrej strony jako osoby władające jednocześnie kilkoma językami. W konkursie „Tandem” organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych im. Jana Karskiego w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Towarzystwem Oświatowym wystartowało aż 750 uczestników.Uczniowie podczas 3 etapów mierzyli się z zadaniami zarówno pisemnymi, jak i ustnymi z dwóch wybranych języków. W przypadku naszych uczniów były to: język angielski i język niemiecki. Zadania przygotowane dla uczestników wymagały ponadto wiedzy ogólnej, a także umiejętności radzenia sobie w sytuacji stresu, gdyż był to dla nich pierwszy poważny egzamin ustny na poziomie zbliżonym do maturalnego. Trójka naszych uczniów: Dominik Dyląg (III G), Sebastian Honc (III G) oraz Jakub Paszyński (II G) znaleźli się w ścisłej czołówce i zakwalifikowali się do II etapu, przy czym Jakub oraz Dominik zostali finalistami wymienionego konkursu. Serdecznie gratulujemy naszym poliglotom i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu swych pasji i rozwijaniu umiejętności językowych.

Rozśpiewane walentynki

Jak najpiękniej wyznać miłość?  Śpiewająco:). W przeddzień dnia Świętego Walentego, 13 lutego 2015 r.  odbył się II Walentynkowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez ZS nr 1 w Bieczu. Impreza miała miejsce w sali kina Farys. Na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły z gimnazjów Gminy Biecz. Swoje talenty wokalne prezentowali w kilku językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. 

Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki, Natalia Cieśla z kl. III i Olga Więcek z kl. I oraz bardzo męskie trio w składzie: Maciej Augustowski, Sebastian Honc i Jakub Wojakowicz z kl. III. Wszyscy nasi artyści zaprezentowali się rewelacyjnie. Natalia swoim anielskim głosem zauroczyła całą widownię wykonując utwór „Titanium” z repertuaru Sii i zajęła II miejsce w kategorii solistek. Olga brawurowo zaśpiewała piosenkę Shakiry „Nunca me acuerdo de olvidarte” i otrzymała wyróżnienie. Chłopcy zaś podbili serca zarówno publiczności jak i jury już podczas próby. W konkursie byli bezkonkurencyjni. Przebojowo zaprezentowali składankę utworów „La camisa negra” i „Canción del mariachi” i wkategorii zespołów zajęli I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IV Gminny Konkurs Matematyczny

29 kwietnia 2015 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Racławicach Gminny Konkurs Matematyczny. Nasza uczennica Julia Wołtosz zdobyła III miejsce. Szkołę reprezentowała także Agnieszka Przybylska. Serdecznie gratulujemy!