image1 image2 image3

Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia Oświatowego "Nasza szkoła" za rok 2017

Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia Oświatowego "Nasza szkoła" przy Zespole Szkół nr 2 w Bieczu za okres 01.01.2017r.-31.12.2017 r.

 

  1. Wprowadzenie do sprawozdania finansowego >>>
  2. Sprawozdanie finansowe  informacje >>>
  3. Rachunek zysków i strat >>>
  4. Bilans >>>
  5. Dodatkowe informacje >>>

Dzień Matki 2018

25 maja br. uczniów klas młodszych zaszczycili wyjątkowi goście – Mamy. Dzieci miały okazję wyrazić swoją miłość i wdzięczność za codzienną troskę. Po wielu tygodniach przygotowań najmłodsi zaprezentowali piękne wiersze i piosenki. Ubarwiły ten występ solistki: Zuzia, Oliwia i Amelka. Starsi przedstawili scenki teatralne „ W galerii sztuki” oraz „Ucieczka smoków”. Jak zawsze nie mogło zabraknąć „Podgrodzian”, którzy zaprezentowali „Legendy krakowskie”. Wszystkich bardzo wzruszył występ Justynki, która zaśpiewała piękną balladę „Jak dobrze, mamo”. Na koniec Zuzia i Kacper zaprezentowali dwa tańce towarzyskie, a Maja zagrała „Sto lat” na keyboardzie. Wreszcie przyszedł czas na wręczenie Mamom prezentów: własnoręcznie wykonanych laurek i kwiatów.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Za przedstawicielami Małego Samorządziku bardzo dziękujemy wszystkim Mamom za poświęcony nam czas i jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze, zdrowia, sukcesów w życiu zawodowym, szczęścia rodzinnego, by macierzyństwo niosło prawdziwą radość.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 Galeria >>>

Robótki ręczne, trochę historii i tajne rytuały...

Tkactwo może być genialnym zajęciem również dla chłopców. W dniu 4 czerwca klasa II Gimnazjum oraz VI SP miały niepowtarzalną okazję wybrać się na niezwykle ciekawe warsztaty tkactwa zorganizowane przez w Łosiu przez Kasztel w Szymbarku. Podczas 1,5 godzinnych warsztatów uczniowie opanowali warsztat podstawy tkactwa i własnoręcznie wykonali dwukolorowe bransoletki (ci mniej wprawni raczej mini-szaliczki ;-))

Zajęcie okazało się tak zajmujące, że wszystkich, nawet chłopców pochłonęło bez reszty! Po zakończonym zadaniu grupa udała się na zwiedzanie Zagrody Maziarskiej w Łosiu, gdzie posłuchała o historii tej niegdyś bardzo zasobnej miejscowości, powstających tu dawniej wyrobach, takich jak np. dziegć, a na podsumowanie wycieczki, Pani przewodniczka opowiedziała o dawnych słowiańskich wierzeniach, demonach i sposobach ich odstraszania. Takich „smaczków” nikt się nie spodziewał ;-)

Galeria

Marsz Żonkilowy 2018

W niedzielę 3 czerwca 2018 odbył się w Gorlicach VII Marsz Żonkilowy, zorganizowany z okazji IX Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie włączyli się w niego wolontariusze z naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się tym razem mszą świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi, po której marsz pełen żółtych żonkili wyruszył w stronę gorlickiego rynku, na którym odbywały się dalsze uroczystości.

Krótką wideo relację z marszu, na którym widać naszych wolontariuszy oraz baner naszego klubu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5nwVRSGeo64

Galeria

 

Wiosenna wycieczka gimnazjalistów

W dniach 29-30 maja 2018 klasy II i III Gimnazjum poznawały różne oblicza stolicy Dolnego Śląska. Stare miasto, Sky Tower, wrocławskie krasnale i oczywiście związane z historią miasta opowieści napełniły ich głowy nową wiedzą, a 27 zrobionych pieszo kilometrów dało poczucie satysfakcji i maksymalnie zagospodarowanych dwóch dni.

Mimo zmęczenia wycieczkowicze niemal do wieczora zwiedzali różne zakątki Wrocławia i poznawali znajdujące się we wrocławskim ZOO Afrykarium i kolejne strefy klimatyczne, w których nie sposób było przejść obojętnie obok takich zwierząt jak płaszczki czy rekiny. Co dziwne, najlepiej zapamiętanym przez uczniów zwierzęciem był manat, czyli żywy dowód na to, że jedząc tylko zieleninę i tak można ważyć ponad 600 kilo!

Galeria