image1 image2 image3

II Gminnym Happeningu Ekologicznym "NIE DLA SMOGU"

W piątek 15 września uczniowie klas III naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami z całej gminy wzięli udział w II Gminnym Happeningu Ekologicznym  "NIE DLA SMOGU". Impreza odbyła się w ramach projektu "Ziemio oddychaj", dzięki pozyskaniu przez Gminę Biecz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Po przywitaniu przez organizatorów i wręczeniu wszystkim uczestnikom przypinek z napisem "Przyjaciel przyrody” dzieci przemaszerowały wzdłuż deptaku nad rzeką, niosąc transparenty z hasłami ekologicznymi. Potem rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Dzieci rywalizowały ze sobą w konkurencjach związanych z problematyką ekologiczną i sprawnościowych. Musiały się wykazać szybkością i refleksem rozpoznając rodzime gatunki drzew, segregując odpady, układając „puzzle” z ekologicznych plakatów czy uczestnicząc w „Kolei linowej” z butelek PET. Nasi młodzi zawodnicy stanęli na III miejscu podium (zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzeszynie, drugie miejsce zajęła grupa uczniów z  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy) i otrzymali nagrody indywidualne oraz dyplom. Na zakończenie obejrzeliśmy spektakl teatralny o tematyce ekologicznej w wykonaniu aktorów  Krakowskiego Biura Promocji Kultury pt. "Baron Smog".

Organizatorom, Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Bieczu oraz wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

 

Wycieczka klasy VII

W czasach masowej komunikacji i mobilności, powszechnego przemieszczania się ludzi, podróżowania w celach turystycznych czy zawodowych, a co za tym idzie globalizacji i unifikacji kultury pojawia się coraz większa potrzeba poznawania różnych kultur. W zmieniającym się świecie przebywanie wśród ludzi z innych środowisk rodzi także potrzebę zgłębienia własnej kultury, odnalezienia swoich korzeni, aby lepiej poznać i zrozumieć siebie. Uświadomienie sobie własnej tożsamości pomaga młodemu człowiekowi dając poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ważne są więc wszystkie działania mające na celu edukację regionalną. Aby zrozumieć siebie - kim jestem - i przyjąć dziedzictwo kulturowe, w tym szczególnie dziedzictwo polskiej kultury należy poznać jej cechy i wartości. Dlatego za priorytet uznaliśmy przekazywanie naszym uczniom, że tradycja nie jest w opozycji do nowoczesności. 

Uczniowie klasy VII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z góralem, na którym dowiedzieli się, że mądrością minionych pokoleń było umiejętne czerpanie z dorobku przodków. Pan Paweł Karpiel opowiadał jak wygląda i z czego składa się tradycyjny strój góralski. Zagrał też dla nich m.in. na piszczałce pasterskiej, fujarce, rogu pasterskim, dudach, flecie sopranowym i altowych i innych góralskich instrumentach. Góralską gwarą opowiedział historię prezentowanych instrumentów oraz ich przeznaczenie, opisal tradycje góralskie, kuchnię i zaakcentował silną więź z górami. Uświadomił nam sobie, że kultura ludowa niesie w sobie uniwersalne ogólnoludzkie wartości. Utożsamianie się ze swoją Ojczyzną przejawia się poprzez walory środowiska naturalnego, historię, kulturę. Szeroko pojęta kultura jest wyrazem wielowiekowego dziedzictwa.

Mamy podium w Krynicy!

 

Dnia 8 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu, po raz kolejny wzięli udział w PKO Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju, była to już VIII edycja. Uczniowie startowali w Biegu Małopolskim na dystansie 600 metrów, który odbywał się na krynickim deptaku. W rywalizacji wzięło udział 1200 zawodników z całego województwa małopolskiego, w tym z naszej szkoły 20 uczniów. Wygrać nie było łatwo – odbyły się 23 serie biegów eliminacyjnych kwalifikujących najlepszych do finału. Nasze uczennice Oliwia Janas z klasy II SP 2 i Emilia Janas z klasy VII wywalczyły sobie udział w finale.

W biegach finałowych Oliwia i Emilia, w swoich kategoriach wiekowych okazały się najlepsze zajmując pierwsze miejsca. Oliwia zwyciężyła z czasem 2 minuty 27 sekund, a Emilia – 2 minuty 10 sekund.

Jesteśmy dumni, że uczennice naszej Szkoły podczas ceremonii dekoracji stanęły na najwyższym – pierwszym miejscu na podium.

Zarówno zwyciężczyniom Oliwii i Emilii, jak i wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Już minęły wakacje ...

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018

w szkole, która nosi teraz nazwę:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu.

 

Spotkamy się 4 września 2017 roku w poniedziałek 

na Mszy św. o godz. 8:00 w Kolegiacie Bożego Ciała,

a później jeśli będzie sprzyjała nam pogoda

na boisku szkolnym o godz. 9:00.

Po krótkim występie artystycznym uczniowie udadzą się na spotkanie 

z wychowawcami w klasach.

Plan lekcji  na 2017/2018 jest już gotowy, 

wkrótce zostanie opublikowany.

Życzenia wakacyjne

Minął kolejny rok szkolny - zaowocował różnymi sukcesami uczniów i przyniósł satysfakcję z dobrze wykonanej pracy nauczycielom Zespołu Szkół Nr 2 w Bieczu.

Nadeszły upragnione wakacje. Niech to będzie czas bezpiecznego wypoczynku, nabrania nowych sił, by znów 1 września, stanąć do szkolnej rywalizacji.

Życzę dużo słońca, miłego pobytu w górach lub nad morzem... Do zobaczenia we wrześniu.