Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Projekt "Edukacja globalna"

Cieszymy się i chwalimy, że nasza Szkoła zakwalifikowała się do II Modułu projektu "Edukacja globalna". 

Edukacja globalna to edukacja mająca na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata oraz jakie czynniki i w jaki sposób kształtują międzynarodowy rozwój. Będziemy przybliżać uczniom sytuację w krajach rozwijających się i przechodzących transformację ustrojową, pomaga zrozumieć  globalne współzależności pomiędzy społeczeństwami krajów rozwiniętych a społeczeństwami krajów rozwijających się i przechodzących transformację ustrojową. Zamierzamy też pobudzać do refleksji nad własnym stylem życia i codziennymi wyborami, które w kontekście globalnym wywierają pozytywny bądź negatywny wpływ na jakość życia ludzi w innych krajach.

Więcej aktualnych informacji na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/dwojkabiecz.edukujeglobalnie.3

Europejski Dzień Języków w naszej szkole.

16 lat temu Rada Europy przy udziale Komisji Europejskiej oraz UNESCO podjęła inicjatywę i ogłosiła rok 2001 Europejskim Rokiem Języków, zaś dzień 26 września ustanowiono Europejskim Dniem Języków. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Każdego roku Europejski Dzień Języków jest obchodzony w szkołach na całym świecie. W naszej szkole również nie mogło zabraknąć akcentu tego święta. 5 października 2017r. uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanym na ten dzień programie artystycznym. Najpierw wysłuchali pouczającego wykładu przygotowanego przez koleżanki i kolegów z klasy VII na temat korzyści płynących ze znajomości języków obcych. Po obfitej porcji wiedzy nadszedł czas na ucztę dla uszu. Piosenki w różnych językach wykonane przez artystki z klasy II i III Gimnazjum umiliły zebranym czas, a także przygotowały na pełną napięcia część konkursową. 

Reprezentacje klas I – IV zmagały się z mapą Europy dopasowując nazwy państw do ich flag i konturów, a także układając puzzle. Na koniec zaś całe klasy wraz z wychowawczyniami przygotowały piękne plakaty zachęcające do uczenia się języków obcych i podróżowania. Za zaangażowanie w pracę wszyscy otrzymali skromny słodki upominek.

Starsi uczniowie mieli do wykonania pięć zdań. Najpierw rozwiązywali quiz językowy, którego pytania można było poznać dzień przed konkursem skanując kody QR umieszczone w różnych miejscach w szkole. Później uczyli się pisać cyrylicą, łączyli nazwy krajów europejskich z ich flagami, wprawiali się w słowotwórstwie oraz odgadywali pochodzenie polskich wyrazów. Rywalizację wygrała klasa III Gimnazjum. Za nimi uplasowali się uczniowie klasy VII SP. Trzecie miejsce przypadło klasie VI SP. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Obchody Europejskiego Dnia Języków pokazały uczniom, że uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe, a przy okazji dobrze się bawić.

 

Szkolna zbiórka makulatury "Zmień odpady na nagrody"

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła bierze udział w małopolskiej akcji zbiórki makulatury, w której przewidziano nagrody  zarówno dla uczniów jak i dla szkół. I etap akcji zaplanowano na ostatni tydzień października, 

w dniach 23-27 X 2017 r. 

Przyjmujemy związaną i zważoną makulaturę. Uczniowie odpowiedzialni: Przemysław Krygowski i Andrzej Kotowicz z kl IIg .

Zebranie rodziców - 26.09.2017

We wtorek, 26.09.2017 o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas:

Czytaj więcej...

Informacja o warunkach zawartego przez Szkołę ubezpieczenia uczniów

Dokumenty związane z ubezpieczeniem:

Ogólne warunki ubezpieczenia >>>

Postępowanie w przypadku zgłoszenia szkody >>>

Zgłoszenie szkody - formularz >>>

Osoby odpowiedzialne >>>