Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Wybory do SU 2019

Samorząd to wszyscy uczniowie szkoły!

Dzień 19 września był w naszej Szkole swoistą lekcją demokracji… Dlaczego? Bo właśnie tego dnia odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego! Wybór wcale nie był łatwy, ponieważ w tym roku do Rady Samorządu Uczniowskiego kandydowało dwunastu wspaniałych:

Baran Amelia kl. V B

Baran Karolina kl. VII

Bartuś Martyna kl. V A

Biernacka Amelia kl. IV

Filipak Wiktoria kl. VI

Gaber Maja kl. VIII

Hycnar Natalia kl. V A

Janas Oliwia kl. IV

Jodłoś Jakub kl. V B

Lesiak Kacper kl. VI

Staroń Vanessa kl. VII

Wachowicz Arkadiusz kl. VIII

Po przeliczeniu oddanych głosów Komisja Wyborcza w składzie:

Raksa Kinga

Sendra Zuzanna

Szarłowicz Kacper

stwierdziła następujący skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca: Baran Karolina

Zastępca Przewodniczącego: Lesiak Kacper

Członkowie Zarządu:

1. Wachowicz Arkadiusz 2.

Staroń Vanessa 3.

Baran Amelia 4.

Hycnar Natalia

Nowym władzom Samorządu Uczniowskiego, czyli wybranej w wyborach reprezentacji społeczności szkolnej, gratulujemy i życzymy owocnej pracy poprzez włączanie w działanie jak największej liczby kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że zmotywują do działania każdego, bo jak stwierdził przed laty Julian Radziewicz: „Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. (…) W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych”.

Anna Filus-Solarz

Galeria

Zebranie rodziców - 18.09.2019 r

W środę, 18.09.2019 o godz. 16.00, odbędzie się w sali gimnastycznej zebranie ogólne z rodzicami. Następnie zapraszamy rodziców uczniów klas I-III na prelekcję związaną z bezpieczeństwem na drodze.

Wychowawcy klas spotkają się z Państwem w  salach:

 kl. I  - sala nr 21- mgr Małgorzata Honc

kl. II  - sala nr 31- mgr Maria Wójcikiewicz

kl. III  - sala nr 22- mgr Leokadia Piotrowska

kl. IV  - sala nr 6 - mgr Iwona Wójcik

kl. VA - sala 29 - mgr Lidia Karp

kl. VB - sala 30 - mgr Joanna Jarecka-Ślusarz

kl. VI - sala 24 - mgr Monika Patrzyk

kl. VII - sala 28 - mgr Anna Filus- Solarz

kl. VIII sp - sala nr 7- mgr Agnieszka Pyznar

Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Biegowy Krynica Zdrój 2019

W dniu 6 września br. w Krynicy odbył się Festiwal Biegowy. Naszą szkołę, a zarazem gminę reprezentowało 30 uczniów z klas od III do VIII, którzy wzięli udział w Biegu Małopolskim w ramach 10 Tauron Festiwalu Biegowego.

Najpierw odbyły się biegi eliminacyjne, które wyłoniły finalistów. Do biegów finałowych z naszej szkoły zakwalifikowali się:

Oliwia Janas

Franek Kosiba

Oliwia Przybyło

Kacper Janas

Następnie odbyły się biegi finałowe, które wyłoniły zwycięzców całego Biegu Małopolskiego. I tutaj nasi finaliści pokazali klasę, zdobywając 3 miejsca na podium, w swoich kategoriach wiekowych:

OLIWIA JANAS – I MIEJSCE

KACPER JANAS – I MIEJSCE

FRANEK KOSIBA – III MIEJSCE

O 17:30 na krynickiej scenie, przy dźwiękach oklasków i aplauzu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biegu. Dodatkowo uczniowie Ci otrzymają jednorazowe stypendia sportowe. To już kolejny rok, kiedy podczas Tauron Festiwalu Biegowego nasi uczniowie odnoszą sukcesy. W ubiegłym roku I miejsce zajęły siostry Oliwia i Emilia Janas. W tym roku Oliwia powtórzyła swój sukces, a Emilię godnie zastąpił brat Kacper, zajmując również najwyższe miejsce. Gratulujemy im i życzymy dalszych wysokich wyników sportowych.

Galeria

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście; ks. Janusz Kurasz – proboszcz Parafii Bożego Ciała w Bieczu, Pan Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Pan Grzegorz Nosal – przewodniczący Rady Miasta, Pani Renata Gołębiowska – dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek oraz Pani Bożena Jóźwik-Mucha – Przewodnicząca Rady Rodziców. Okazja ku temu była szczególna, ponieważ tego dnia powitaliśmy nowego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. W. Potockiego w Bieczu, Panią mgr Monikę Kowalską-Orlewską.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Pani wicedyrektor Małgorzata Niziołek powitała zaproszonych gości i Panią Dyrektor. Pani Monika Kowalska-Orlewska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie pierwszoklasistów i ich rodziców.

Następnie głos zabrali Pan Mirosław Wędrychowicz, Pan Grzegorz Nosal, Pani Renata Gołębiowska i Pani Bożena Jóźwik-Mucha, składając Pani Dyrektor gratulacje i życząc sukcesów zawodowych, a uczniom wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów i radości z każdego dnia spędzonego w szkolnych murach. Podkreślali, jak ważna jest rola szkoły w odkrywaniu talentów i pasji uczniów, a także w budzeniu motywacji do nauki i wyzwalaniu pożądanych form aktywności.

Panią Dyrektor Monikę Kowalską-Orlewską powitali także w imieniu wszystkich uczniów bieckiej Dwójki uczniowie klasy VII SP. Złożyli życzenia wielu sukcesów w pracy, nieustających powodów do dumy z osiągnięć uczniów, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej i pracowników obsługi, aby Szkoła mogła kontynuować swoje wieloletnie tradycje dobrego kształcenia i wychowania. Ciepłe słowa powitania skierowali także do najmłodszych członków społeczności szkolnej – uczniów klasy I SP. Po części oficjalnej uczniowie klasy VII SP zaprezentowali się w programie artystycznym. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła uczniom roku obfitującego w efektywne działania i zaprosiła ich na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

Anna Filus-Solarz

Galeria 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu serdecznie zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 9.00. Uroczystość będzie poprzedzona Mszą św. odprawioną o godz. 8.00 w Kolegiacie Bożego Ciała w Bieczu.

Zapraszamy!!!