Pluszaki 2018 podsumowanie

Z DUMĄ PREZENTUJEMY EFEKTY TEGOROCZNEJ AKCJI SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU "PODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM".

Zebrane maskotki zostały przekazane instytucji Caritas i za jej pośrednictwem trafią tam , gdzie nadal będą mogły nieść radość w zabawie czy ukojenie w smutku.

Wszystkim młodym serduszkom, które już doświadczyły, jak łatwo być pomocnym i życzliwym , DZIĘKUJEMY!!!!!

Nasi ofiarodawcy

„4 Strony Folkloru”

Wszyscy mieścimy się w wielkim garnku światowego folkloru, kultur, tradycji... uczymy się ich poszukiwać, interpretować oraz wyrażać poprzez pryzmat barw, własnych przemyśleń i emocji. W dniu 12 kwietnia w Gorlickim Centrum Kultury rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny „4 Strony Folkloru”. Ocenie konkursowej poddano ok 100 prac plastycznych w trzech grupach wiekowych. Cieszymy się, gdyż spośród reprezentujących naszą Szkołę Kacper Szarłowicz z kl V otrzymał I miejsce w kategorii wiekowej kl IV-VI. Już wkrótce odbędzie się wernisaż prac, a Kacper otrzyma dyplom i nagrodę książkową, oraz możliwość udziału w plenerze malarskim w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku.

Gratulujemy! wyniki konkursu: http://gck.gorlice.pl/…/wyniki-konkursu-plastycznego-4-str…/

Praca konkursowa

Sukces Emilki Wlazlo w Gimnazjadzie Ekologicznej

06 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1, odbyła się XIX Gminna Gimnazjada Ekologiczna. Uczennica klasy II Gimnazjum - Emilia Wlazło zajęła 3 miejsce w Gimnazjadzie Ekologicznej. W konkursie wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół na terenie gminy Biecz. Życzymy dalszych sukcesów! Gratulujemy!

M. Matyfi

Warsztaty renesansowe

„Kacze dzioby“, „Krowie pyski“ i „Głowa na talerzu“.... – nie, nie, to nie żadne składniki wymyślnych dań w egzotycznej restauracji, ani też rekwizyty ze scenografii do filmu grozy – to tylko elementy strojów renesansowych, które klasa II Gimnazjum poznała dosłownie „od podszewki“ w trakcie warsztatów tworzenia strojów renesansowych w Kasztelu w Szymbarku. Podczas warsztatów, na które klasę zabrała p. Małgorzata Przybyłowicz w ramach lekcji plastyki, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat tej epoki w różnych częściach Europy. Gimnazjaliści szczegółowo poznali elementy renesansowej etykiety związanej z ubiorem, a następnie sami z zaangażowaniem tworzyli renesansowe kukiełki. Oby więcej takich lekcji!

I Gminny Konkurs Plastyczno – Czytelniczy „Moja przygoda z Filonkiem Bezogonkiem”. Sukces naszej szkoły.

27 marca po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Libuszy odbył się I Gminny Konkurs Plastyczno – Czytelniczy „Moja przygoda z Filonkiem Bezogonkiem”, skierowany do uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

W konkursie czytelniczym wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn ze szkół nr 1 w Bieczu, nr 2 w Bieczu, Sitnicy, Libuszy, Strzeszyna i Grudnej Kępskiej.

Na rozgrzewkę uczestniczki miały za zadanie ułożyć puzzle przedstawiające Filonka Bezogonka. Zadanie 2,4 i 6 było testem wiedzy z książki „Przygody Filonka Bezogonka”. Składał się on z 10 pytań zamkniętych, w którym tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. Okazało się, że dziewczynki poradziły sobie z testem doskonale, rozwiązując go niemalże bezbłędnie i to w zaskakująco szybkim tempie. W dalszych zmaganiach musiały one wyszukać w tekście piosenki, którą Filonek ułożył na cześć wujka Karlssona, 11 błędów ortograficznych, a także ułożyć w kolejności alfabetycznej imiona kotów zamieszkujących ulicę Stromą. Za każde zadanie drużyny otrzymywały słodkie, a raczej miętowe, medale Filonka Bezogonka.

Wyniki konkursu czytelniczego przedstawiały się następująco:

- 1 miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu – Weronika Przybyło i Julia Kusiak,

- 2 miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Daria Ryczek i Klaudia Czech,

- 3 miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu - Aleksandra Michalec i Wiktoria Sarnecka

Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Pana Dyrektora Aleksandra Kalisza, wręczyła wicedyrektor ZSP w Libuszy Pani Agnieszka Kapusta. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc otrzymały do swoich szkół oprócz dyplomów – książki do biblioteki. Indywidualnie nagrody książkowe otrzymały nie tylko zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, ale wszystkie uczestniczki konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursowych zmaganiach.

Galeria >>>