Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
image1 image2 image3

"Jak nie czytam, jak czytam" 2018

Dnia 15 czerwca w naszej Szkole odbyła się już III edycja Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Możemy być z siebie dumni, bo wzięliśmy w niej udział po raz trzeci.

Celem Akcji, jak co roku, była promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo, a także upowszechnienie opinii, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja czytelnicza młodego pokolenia. Nie sposób byłoby nie wspomnieć o jeszcze jednym istotnym celu tej Akcji: pobiciu ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób. Warunkiem wzięcia aktywnego udziału w Akcji było zabranie ze sobą do szkoły ulubionej książki.

W ramach tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” odbył się Konkurs dla klas I-IV SP „Jestem bohaterem książki”, który polegał na tym, by przebrać się za ulubionego bohatera książki i przedstawić się innym w sposób opisowy, to znaczy, nie mówiąc z imienia i nazwiska, kim się jest. Zwycięzcami konkursu zostały dwie uczennice klasy III SP, Karina Stanula i Natalia Hycnar, które zajęły równorzędnie I miejsce.

Niezwykle entuzjastycznie zareagowali uczniowie klas I-IV SP na zabawę „Literackie Kalambury”, w której rysowali, pokazywali kolegom i koleżankom, by ułatwić im odgadnięcie tytułów książek. Kolejnym ciekawym wydarzeniem tego dnia był Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-IV SP, V-VII SP i II-III G. W Konkursie wzięło udział po 2 uczniów z każdej klasy. Zadaniem osób biorących udział w zmaganiach konkursowych było możliwie najpiękniejsze, publiczne przeczytanie fragmentu książki (uczniowie klas I-IV SP – „Spotkanie nad morzem”, uczniowie klas V-VII SP i II-III G – „Kwiat kalafiora”). Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli w interpretację tekstu całe serce, dlatego też komisja konkursowa uznała, że należy im się I miejsce; każdemu bez wyjątku! Oprócz tego uczniowie klas V – VII SP oraz II- III G w ramach przedsięwzięcia „Przeczytaj tę książkę” przygotowali ulotki reklamowe swoich ulubionych książek, a następnie przykleili je na jednym arkuszu papieru, tworząc tym samym reklamę książek, które czytają uczniowie danej klasy. Efekty swojej pracy zaprezentowali wszystkim podczas wspólnego spotkania w sali gimnastycznej.

Ważnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach III edycji Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” był Kiermasz Używanej Książki. Zdarza się, że w swoich domowych zbiorach mamy książki, których sami już nie potrzebujemy, ale… chwileczkę! To, że sami ich nie potrzebujemy, nie oznacza, że nie potrzebuje ich ktoś inny! I właśnie ta myśl stała się inspiracją do działania. Kiermasz Używanej Książki stał się okazją, by zdobyć zupełnie nową książkę do swojej prywatnej biblioteczki. Uczniowie, którzy przynieśli książki na kiermasz, wymieniali je na książki przyniesione przez innych. Nad prawidłowym przebiegiem tego przedsięwzięcia czuwali wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, za co im serdecznie dziękujemy.

Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” nie mogłaby oczywiście odbyć się bez cichej lektury książek. W tym roku wymieniliśmy się na kilka minut książkami z osobami siedzącymi obok i …. czytaliśmy ulubione książki innych. Kto wie? Może dzięki temu ulubiona książka kolegi, koleżanki, nauczyciela, stanie się moją ulubioną książką…

Galeria

Vanessa Staroń zwyciężczynią konkursu „Sleeveface w bibliotece”

Dnia 13 czerwca 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu Filia w Gorlicach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „100 LAT WOLNEJ POLSKI NA KARTACH KSIĄŻKI. Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece”- III edycja.

Jego głównym założeniem było pomysłowe wykorzystanie okładki książki, czasopisma i zrobienie zdjęcia zgodnie z założeniami projektu sleevface.

Vanessa Staroń, uczennica V klasy naszej Szkoły, zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę rzeczową oraz dyplom. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Galeria

 

Wycieczka klas IV-V SP do Zatorlandu

W dniu 5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV i V naszej Szkoły Podstawowej wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze.

Najpierw odwiedziliśmy Dom do góry nogami. Ciekawe doświadczenie… chociaż papier toaletowy zwisał tak, jak nakazuje grawitacja, a nie do góry nogami ;) Dom do góry nogami jest nieduży, ale ma dwa piętra. Wewnątrz faktycznie można poczuć się dziwnie, ale spokojnie! To naprawdę bezpieczna rozrywka.

Później wraz z przewodnikiem zawitaliśmy do największej atrakcji ZATORLANDU – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Wizyta w tym parku dostarczyła nam niezwykłych przeżyć. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodoka i chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów - Tyranozaurus Rex. Wychodząc z Parku Ruchomych Dinozaurów, odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, jaja dinozaurów, szkielet 9-cio metrowego Jangczuanozaura, trylobity, amonity i minerały. Obejrzeliśmy również film o dinozaurach w kinie 5D; emocje sięgały zenitu!

Kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie, zlokalizowany na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo. Przepływaliśmy, słuchając mitycznych opowieści między innymi obok olbrzymiego ruszającego się cyklopa, czy rzucającego piorunem Zeusa oraz olbrzymiego smoka gotującego się do skoku na Apolla. Na końcu zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady, wśród których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy oraz obejrzeliśmy w gablotach wypreparowane okazy owadów egzotycznych.

Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: gokardy, autoskuter, Karuzela Rekin, kolejka Wesoły Pociąg, symulator "Bonanza", strzelnica Adventure Land, ogromna zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg, salon gier i fliperów. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy wszyscy w znakomitych humorach i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Galeria

 

Wycieczka klas III do Niedzicy

14 czerwca 2018 roku klasy III wybrały się na wycieczkę do Niedzicy. I choć pogoda początkowo nie była zbyt łaskawa, wyjazd okazał się bardzo udany. Wszyscy byli zachwyceni rejsem statkiem Harnaś po zalewie czorsztyńskim. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii zamku w Niedzicy i tylko niektórzy z niepokojem rozglądali się, czy gdzieś z zaułka nie wyłoni się duch Brunhildy. Mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie 3D na zaporze wodnej, zobaczyć Trzy Korony i wejść na most oddzielający Polskę od Słowacji. Dla młodych podróżników było to wielkie przeżycie. Na koniec oczywiście zakup pamiątek i postój w Mc Donald's. 

Pełni wrażeń, choć mocno zmęczeni, powróciliśmy wieczorem do Biecza. Galeria >>>

 

XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W dniu 30 maja 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu zorganizowano już po raz XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych pod patronatem BURMISTRZA BIECZA.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Biecz. Konkurs składał się z 2 części: testu sprawdzającego umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i czytanego oraz testu znajomości funkcji językowych i terminów leksykalnych

Na podium znaleźli się:

Uczennica ZS-P w Libuszy – miejsce I

Uczennica ZSP w Rożnowicach – miejsce II

Uczeń ZSP w Rożnowicach – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Uczennica z SP nr 2 w Bieczu, ZSP w Korczynie i ZSP w Binarowej oraz uczeń z ZSP w Strzeszynie

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności językowych dzieci i młodzieży, popularyzację języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami lingwistycznymi oraz rozwijanie w młodym pokoleniu poczucia wiary we własne możliwości.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody które zostały ufundowane przez Gminę Biecz. Uczniów pragnących sprawdzić swe umiejętności językowe oraz przygotowujących ich nauczycieli serdecznie zapraszamy za rok.

Galeria >>>