This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Szkolne koło PTSM "Włóczykij"

W 1994 roku w naszej szkole powstał Klub Turystyczny "Włóczykij". Opiekunowie tj. Jadwiga Nowak i Elżbieta Zając organizowały rajdy dla uczniów naszej szkoły. Z czasem, bo w 1996 roku, Klub został zarejestrowany w Wojewódzkim Oddziale Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krośnie i zyskał status Szkolnego Koła PTSM "Włóczykij". Celem działalności Koła jest propagowanie wiedzy ekologicznej, poznawanie walorów krajoznawczych bliższych i dalszych zakątków naszego kraju, poznawanie dziedzictwa kulturowego i historycznego terenów, które odwiedzamy, a także kształtowanie odpowiednich postaw interpersonalnych wśród młodzieży oraz kształtowanie w nich umiejętności zagospodarowania wolnego czasu. Młodzież naszej szkoły stała się bardzo aktywna turystycznie. Od tamtej pory uczestniczyliśmy w wielu kilkudniowych rajdach i zlotach. Od 1996 roku sami staliśmy się organizatorem imprezy turystycznej - Wojewódzkiego Zlotu Szkolnych Kół PTSM "Beskidzka Wiosna", w której co roku uczestniczy ok. 150 osób - dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego i podkarpackiego. W czasie tych imprez uczestnicy biorą udział w konkursach rajdowych m.in. krajoznawczo-turystycznym, ekologicznym piosenki turystycznej i innych. Nie zdarzyło się jeszcze, by nasza młodzież powróciła z wyprawy bez nagrody uzyskanej w którymś z konkursów. Najbardziej jednak prestiżowym wyróżnieniem było zajęcie I miejsca za promocję własnego regionu w Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży PTSM "Skąd nasz ród" w Legnicy koło Poznania w 1998 roku. Stamtąd też przywieżliśmy inne ważne nagrody m.in. za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym o tematyce początków państwa polskiego i III miejsca w wiciu wianków. Co roku przybywa nowych członków Koła, bo kto raz spróbuje przygody turystycznej, chętnie wraca na szlak pięknych zakątków i "starych" znajomych.