Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Szkolne koło PTSM "Włóczykij"

W 1994 roku w naszej szkole powstał Klub Turystyczny "Włóczykij". Opiekunowie tj. Jadwiga Nowak i Elżbieta Zając organizowały rajdy dla uczniów naszej szkoły. Z czasem, bo w 1996 roku, Klub został zarejestrowany w Wojewódzkim Oddziale Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krośnie i zyskał status Szkolnego Koła PTSM "Włóczykij". Celem działalności Koła jest propagowanie wiedzy ekologicznej, poznawanie walorów krajoznawczych bliższych i dalszych zakątków naszego kraju, poznawanie dziedzictwa kulturowego i historycznego terenów, które odwiedzamy, a także kształtowanie odpowiednich postaw interpersonalnych wśród młodzieży oraz kształtowanie w nich umiejętności zagospodarowania wolnego czasu. Młodzież naszej szkoły stała się bardzo aktywna turystycznie. Od tamtej pory uczestniczyliśmy w wielu kilkudniowych rajdach i zlotach. Od 1996 roku sami staliśmy się organizatorem imprezy turystycznej - Wojewódzkiego Zlotu Szkolnych Kół PTSM "Beskidzka Wiosna", w której co roku uczestniczy ok. 150 osób - dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego i podkarpackiego. W czasie tych imprez uczestnicy biorą udział w konkursach rajdowych m.in. krajoznawczo-turystycznym, ekologicznym piosenki turystycznej i innych. Nie zdarzyło się jeszcze, by nasza młodzież powróciła z wyprawy bez nagrody uzyskanej w którymś z konkursów. Najbardziej jednak prestiżowym wyróżnieniem było zajęcie I miejsca za promocję własnego regionu w Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży PTSM "Skąd nasz ród" w Legnicy koło Poznania w 1998 roku. Stamtąd też przywieżliśmy inne ważne nagrody m.in. za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym o tematyce początków państwa polskiego i III miejsca w wiciu wianków. Co roku przybywa nowych członków Koła, bo kto raz spróbuje przygody turystycznej, chętnie wraca na szlak pięknych zakątków i "starych" znajomych.