Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

NO PROMIL - NO PROBLEM 2019

Aktywna Dwójkowa młodzież – Kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM 2019

Piątek, 20 listopada 2019 r., był dla uczniów klasy VI SP niezwykle pracowity; do południa wzięli udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”, a następnie w kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM 2019.

Nasi Szóstoklasiści stanęli na wysokości zadania i przewodząc bieckiemu Marszowi Trzeźwości, wołając głośno: „Nie pijemy, bo jedziemy”, przeszli wraz z młodzieżą z innych szkół podstawowych z Gminy Biecz na Rynek, by w centrum miasta wziąć udział w happeningu pod hasłem „Chcemy bezpiecznych dróg. Chcemy, aby kierowca był trzeźwy”. Kampania NO PROMIL – NO PROBLEM, organizowana w Gminie Biecz już od wielu lat, ma na celu zmniejszanie liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. Poza tym ma wzbudzić wśród młodych ludzi refleksję na temat tego, co w życiu ważne, aby mogli świadomie podejmować decyzje i to nie tylko te, które związane ze stanem trzeźwości; ma pomóc młodym ludziom dostrzec wartość odpowiedzialności.

Podczas happeningu nasi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w kontroli trzeźwości prowadzonej przez funkcjonariuszy policji z Komendy Policji w Bieczu. Uczniowie obdarowywali zatrzymywanych przez policjantów kierowców i napotkanych mieszkańców Biecza ulotkami i balonami kampanijnymi oraz częstowali cukierkami. Było to dla nich nowe, ciekawe doświadczenie. Zwieńczeniem działań naszych Szóstoklasistów w ramach kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM było zaproszenie zgromadzonej na Rynku młodzieży do wspólnego tańca – belgijki.

Więcej o kampanii na stronie https://www.bezpromilowo.pl/kamp2019/

Anna Filus-Solarz

Galeria