Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Program Profilaktyki Zintegrowanej "Archipelag skarbów 2019"

Program Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”

W dniach 21-22 listopada 2019 r. uczniowie klasy VI SP wzięli udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Trzygodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży z gminy Biecz w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży, który uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media. Program jest wpisany do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej (Ośrodek Rozwoju Edukacji, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii).

Trenerzy mówili o wartościach w życiu każdego człowieka, bez względu na jego wiek, takich jak miłość, szacunek, zaufanie, które pozwalają budować właściwe relacje z drugim człowiekiem. Tłumaczyli, by każdy młody człowiek znalazł w swoim życiu przewodnika, który będzie mu pomagał, dawał wskazówki; taką osobą może być mama, tata, nauczyciel, rodzeństwo... Uczniowie bieckiej Dwójki nie tylko dowiedzieli się ciekawych rzeczy o dorastaniu, ale także brali aktywny udział w ćwiczeniach i konkursach organizowanych przez trenerów „Archipelagu Skrbów” i wielu z nich zostało nagrodzonych niebieskimi opaskami na rękę z napisami „Szanuj”, „Pomyśl” oraz innymi upominkami.

Dopełnieniem programu były spotkania realizatorów Programu z rodzicami oraz nauczycielami, których celem było udzielenie wskazówek odnośnie rozmów z młodzieżą na trudne tematy.

Anna Filus-Solarz

Galeria