Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

"Błysk rekina"

24 października, dla ósmoklasistów i siódmoklasistów, okazał się dniem pełnym wrażeń. Wczesnym rankiem wyruszyli do Grodu Kraka, by zasiąść na widowni Teatru Ludowego. Podczas sztuki Philipa Ridley'a ( polska wersja spektaklu wyreżyserowana przez Jerzego Federowicza) , pod intrygującym tytułem "Błysk rekina", śledzili losy nastolatków uwikłanych w trudne relacje rówieśnicze oraz rodzinne. Z pewnością wielu widzów odnalazło na scenie obrazy znane z własnej rzeczywistości. Sztuka doskonale pokazała, że przemoc, agresja i odrzucanie innych tylko dlatego, że nie wpisują się w stereotypy, nie jest dobrym sposobem rekompensaty własnych słabości i frustracji, kłopotów rodzinnych czy braku akceptacji samego siebie. Spektakl pozwolił odkryć młodym widzom, że nie ma problemu, którego nie można rozwiązać dzięki wspólnemu zaangażowaniu, odwadze bycia sobą, tolerancji, wyrozumiałości, miłości i....poezji. Forma spektaklu muzycznego, wzbogaconego oryginalną choreografią sprawiła, że spotkanie ze sztuką stało się niecodziennym przeżyciem i zachęciło młodych do częstszych wizyt w teatrze.

Po spektaklu uczestnicy wyjazdu, ogrzewani promieniami jesiennego słońca, odbyli krótki spacer po Krakowskiej Starówce, zakończony wizytą w Muzeum Archeologicznym. Tematem pierwszej lekcji muzealnej, w której uczestniczyli, były pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę prezentującą aspekty życia mieszkańców naszego regionu nawet sprzed 70 000 lat! Z kolei druga lekcja przeniosła zwiedzających do świata bogów starożytnego Egiptu, gdzie na własne oczy zobaczyli prawdziwe mumie spoczywające w pięknie zdobionych, autentycznych sarkofagach. Cóż, pozostaje życzyć, by takich atrakcyjnych dni nauki było w szkole jak najwięcej! :-)

Agnieszka Pyznar

Galeria