This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

SZKOŁA PAMIĘTA!

Koniec października czas, kiedy nasze myśli wybiegają już naprzeciw listopadowym wspomnieniom tych, którzy przeszli już na drugą stronę wieczności, a którzy wciąż zajmują ważne miejsce w naszych umysłach i sercach, za względu na ich zasługi dla przyszłych pokoleń. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają! W tym roku odpowiedzieliśmy na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby poprzez udział w akcji „Szkoła pamięta” uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię, zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby.

W piątek 25. października uczniowie klasy 6 pod opieką pani Moniki Patrzyk oraz uczniowie klasy 8 wraz z ks. Dariuszem uporządkowali teren cmentarza wojennego nr 106, który znajduje się nieopodal naszej szkoły, a także zapalili znicze przy grobach bezimiennych żołnierzy, którzy stracili swoje życie w czasie I wojny światowej. Uczniowie klasy 5A wraz z p. Lidią Karp zaopiekowali się Pomnikiem Bieckich Harcerzy, porządkując jego otoczenie i zapalając pamiątkowe znicze. Hol szkoły został udekorowany przez p. Małgorzatę Przybyłowicz, która wraz z uczniami przygotowała wystawę prac dzieci związaną z wydarzeniami II Wojny Światowej, w hołdzie bohaterom, którzy walczyli o naszą Ojczyznę.

Dwójka pamięta zawsze ! OD ZAWSZE! NA ZAWSZE!

Galeria