This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Projekt „BohaterON” w naszej Szkole

W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do licznego grona szkół realizujących akcję „Wyślij kartkę do Powstańca” w ramach ogólnopolskiego projektu BohaterOn. W ramach trzech poprzednich edycji, z kraju i zagranicy, wysłano do Powstańców Warszawskich ponad pół miliona kartek i listów! W tym roku także my okazujemy szacunek bohaterom Powstania Warszawskiego, ponieważ uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej własnoręcznie wykonali kartki dla żyjących Powstańców, którzy w 1944 roku bronili naszej Stolicy i napisali dla nich życzenia, pozdrowienia, podziękowania…

W trakcie realizacji akcji „Wyślij kartkę do Powstańca” uczniowie klas IV - VII na lekcjach języka polskiego dowiedzieli się najważniejszych informacji o Powstaniu Warszawskim, a także poznali życiorysy adresatów swoich pocztówek, co przybliżyło im ideę projektu „BohaterOn”.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość – jest uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety z biegiem czasu świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z ludzkiej perspektywy. Bohaterowie Powstania Warszawskiego zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Chcemy im to dać, choćby przez skromne kartki z życzeniami płynącymi prosto z serca.

Anna Filus-Solarz

Galeria