Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Europejski Dzień Języków 2019

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków i propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej. Już od kilku lat nasza szkoła z zapałem włącza się w to święto, za każdym razem serwując szkolnej społeczności nowe formy atrakcji.

W tym roku również Pani Dyrektor, Monika Kowalska-Orlewska, bardzo przyjemnie nas zaskoczyła, witając zgromadzonych aż 3 językach: włoskim, angielskim i oczywiście polskim. Dodało to otuchy artystom i zachęciło do wykonywania wymagających zadań tego „międzynarodowego” dnia.

Podczas pierwszej części uroczystości dziewczyny z klasy VII (Karolina Baran, Daria Mucha i Vanessa Staroń) z delikatną dozą humoru przybliżyły pozostałym tematykę języków na świecie, zachęcając do pokonywania wyzwań, zarówno językowych, jak i związanych ze znajomością świata i Europy. W tej części mogliśmy również wysłuchać ciekawostek dotyczących języków oraz do piosenek we wszystkich 4 językach, których uczymy, bądź uczyliśmy się w naszej szkole (angielskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim). Występy wokalne mogliśmy podziwiać dzięki odwadze (Oj była tutaj potrzebna!) chłopców z klasy VII (Mateusza Cieśli, Szymona Skoczka i Kamila Sokołowskiego), dziewczynek z klasy IV (Zuzi Wójcikiewicz, Oliwki Janas, Amelki Bodek, Amelki Biernackiej i Ani Stachaczyńskiej). Jako solistki wystąpiły również Vanessa Staroń i Oliwia Janas.

W drugiej, bardziej pracowitej części imprezy, umiejętności językowe naszych uczniów zostały sprawdzone w praktyce. Rozlosowane wcześniej grupy międzyklasowe w wyznaczonych salach rozwiązywały testy językowo-geograficzne z wykorzystaniem kodów QR, dzięki którym odczytywały poszczególne zadania. Na koniec zawodnicy zostali przekierowani do ostatecznego testu online. Było to zapewne nie lada wyzwanie, jednak mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Za zaangażowanie wszystkich biorących udział w imprezie dziękują organizatorki: Grażyna Cetnarowska, Magdalena Stój, Iwona Wójcik i Małgorzata Przybyłowicz.

Wyniki zostaną ogłoszone w najbliższy poniedziałek, kolejna porcja atrakcji już za rok :-)

Galeria