Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście; ks. Janusz Kurasz – proboszcz Parafii Bożego Ciała w Bieczu, Pan Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Pan Grzegorz Nosal – przewodniczący Rady Miasta, Pani Renata Gołębiowska – dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek oraz Pani Bożena Jóźwik-Mucha – Przewodnicząca Rady Rodziców. Okazja ku temu była szczególna, ponieważ tego dnia powitaliśmy nowego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. W. Potockiego w Bieczu, Panią mgr Monikę Kowalską-Orlewską.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Pani wicedyrektor Małgorzata Niziołek powitała zaproszonych gości i Panią Dyrektor. Pani Monika Kowalska-Orlewska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie pierwszoklasistów i ich rodziców.

Następnie głos zabrali Pan Mirosław Wędrychowicz, Pan Grzegorz Nosal, Pani Renata Gołębiowska i Pani Bożena Jóźwik-Mucha, składając Pani Dyrektor gratulacje i życząc sukcesów zawodowych, a uczniom wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów i radości z każdego dnia spędzonego w szkolnych murach. Podkreślali, jak ważna jest rola szkoły w odkrywaniu talentów i pasji uczniów, a także w budzeniu motywacji do nauki i wyzwalaniu pożądanych form aktywności.

Panią Dyrektor Monikę Kowalską-Orlewską powitali także w imieniu wszystkich uczniów bieckiej Dwójki uczniowie klasy VII SP. Złożyli życzenia wielu sukcesów w pracy, nieustających powodów do dumy z osiągnięć uczniów, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej i pracowników obsługi, aby Szkoła mogła kontynuować swoje wieloletnie tradycje dobrego kształcenia i wychowania. Ciepłe słowa powitania skierowali także do najmłodszych członków społeczności szkolnej – uczniów klasy I SP. Po części oficjalnej uczniowie klasy VII SP zaprezentowali się w programie artystycznym. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła uczniom roku obfitującego w efektywne działania i zaprosiła ich na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

Anna Filus-Solarz