This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Jak nie czytam, jak czytam 2019

Kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w naszej Szkole Dnia 29 maja 2019 r. uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Ideą przedsięwzięcia jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

W to warte uwagi wydarzenie angażuje się już od kilku lat wiele szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. W akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2018 wzięło udział 406 312 osób, w tym także my, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu. Nie wyobrażaliśmy sobie, by mogło nas zabraknąć w tym roku!

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” uczniowie klasy VI SP zaprezentowali się w programie artystycznym poświeconym literaturze i poezji.

Uczniowie całej Szkoły wzięli udział w ciekawym projekcie, którego celem jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju opowiadania. Na czym polegało zadanie? Każdy, kto przyniósł swoją ulubioną książkę, otworzył ją na stronie numer 10 i zapisał na karteczce pierwsze zdanie z tej właśnie strony. W najbliższym czasie uczniowie klasy VI SP opracują zebrany materiał i stworzą z niego NASZE wspólne opowiadanie. Już nie możemy doczekać się efektów!

Podobnie jak w roku ubiegłym akcji „Jak nie czytam, jak czytam” towarzyszył Kiermasz Książki, podczas którego można było wymienić się z kolegami i koleżankami książkami i zdobyć w ten sposób egzemplarz, o którym marzyliśmy bądź który po prostu nas zainteresował.

Tradycyjnie już akcja zakończyła się chwilą cichej lektury przyniesionych książek. Zdjęcia i sprawozdanie z przebiegu akcji w naszej Szkole zostały już przesłane do organizatora - redakcji miesięcznika “Biblioteka w Szkole” i tym samym weźmiemy udział w losowaniu cennych nagród książkowych.

Anna Filus- Solarz

Galeria