This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Zielona Szkoła - dzień czwarty

ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM 2 – 8 czerwca 2019 Dzień czwarty

Przed południem udaliśmy się na kolejną wycieczkę – tym razem do Fokarium do Helu. Oglądanie na żywo pływających fok było dla nas ogromną frajdą. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i prowadzi działalność mającą na celu ochronę fok szarych żyjących w Bałtyku. W ośrodku zwierzęta są poddawane badaniom i leczeniu. Zdrowe foki są wypuszczane do morza, dzięki czemu ich zdziesiątkowana przez nierozważne postępowanie człowieka populacja odbudowuje się.

Po obiedzie znów mieliśmy czas na naukę i zabawę nad brzegiem morza. Dzieci wzięły udział konkursie na zbudowanie najpiękniejszego zamku z piasku. Materiału do pracy mieliśmy pod dostatkiem – nie było możliwości, by którejkolwiek z drużyn zabrakło nad morzem piasku czy wody! Pomysłów na realizację zadania i zapału do pracy było zdaniem komisji konkursowej oceniającej powstałe budowle jeszcze więcej.

Po powrocie do ośrodka, jeszcze przed kolacją, każdy znalazł dogodne dla siebie miejsce na trawie i zapisał w pamiętniku z Zielonej Szkoły swoje wspomnienia.

Po kolacji odbyły się rozgrywki sportowe; każdy odpoczywał aktywnie w taki sposób, w jaki lubi najbardziej. Jedni grali w piłkę nożną, inni w piłkę siatkową, jeszcze inni w badmintona, „zbijaka”.

Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko. Jedliśmy pyszności z ognia, śpiewaliśmy, rozmawialiśmy. Warto dodać, że pogoda rozpieszczała nas nieustannie od poniedziałku, czyli słońce, ciepło, wręcz upalnie!

Anna Filus-Solarz

Galeria