Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Zielona Szkoła - dzień czwarty

ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM 2 – 8 czerwca 2019 Dzień czwarty

Przed południem udaliśmy się na kolejną wycieczkę – tym razem do Fokarium do Helu. Oglądanie na żywo pływających fok było dla nas ogromną frajdą. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i prowadzi działalność mającą na celu ochronę fok szarych żyjących w Bałtyku. W ośrodku zwierzęta są poddawane badaniom i leczeniu. Zdrowe foki są wypuszczane do morza, dzięki czemu ich zdziesiątkowana przez nierozważne postępowanie człowieka populacja odbudowuje się.

Po obiedzie znów mieliśmy czas na naukę i zabawę nad brzegiem morza. Dzieci wzięły udział konkursie na zbudowanie najpiękniejszego zamku z piasku. Materiału do pracy mieliśmy pod dostatkiem – nie było możliwości, by którejkolwiek z drużyn zabrakło nad morzem piasku czy wody! Pomysłów na realizację zadania i zapału do pracy było zdaniem komisji konkursowej oceniającej powstałe budowle jeszcze więcej.

Po powrocie do ośrodka, jeszcze przed kolacją, każdy znalazł dogodne dla siebie miejsce na trawie i zapisał w pamiętniku z Zielonej Szkoły swoje wspomnienia.

Po kolacji odbyły się rozgrywki sportowe; każdy odpoczywał aktywnie w taki sposób, w jaki lubi najbardziej. Jedni grali w piłkę nożną, inni w piłkę siatkową, jeszcze inni w badmintona, „zbijaka”.

Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko. Jedliśmy pyszności z ognia, śpiewaliśmy, rozmawialiśmy. Warto dodać, że pogoda rozpieszczała nas nieustannie od poniedziałku, czyli słońce, ciepło, wręcz upalnie!

Anna Filus-Solarz

Galeria