Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

XIX Gminny Konkurs Języka Angielskiego

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Bieczu odbył się XIX Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla SP. W wydarzeniu wzięło udział 16 uczniów z 8 lokalnych szkół. Naszą szkołę reprezentowałam ja, czyli Maja Gaber, uczennica klasy VII oraz Emilka Janas z klasy VIII. Konkurs odbył się w sali nr 29, która jest największą salą w budynku.

Wszyscy byli bardzo zdenerwowani, co było zupełnie zbędne, ponieważ w naszej szkole wszyscy zawsze czują się jak w domu. Kiedy ostatnia grupa uczniów zawitała do naszej szkoły, rozpoczęliśmy konkurs. Pierwsza część była słuchana i trwała 15 minut. To było najtrudniejsze ze wszystkich zadań i trochę problematyczne dla mnie i dla pozostałych zawodników. Drugim zadaniem było słownictwo i gramatyka i mieliśmy 60 minut na wszystkie ćwiczenia. Gramatyka była dla mnie najprzyjemniejszą częścią, ponieważ moim zdaniem jest to najłatwiejsza i zarazem najciekawsza sprawa w tym języku. Naprawdę podobało mi się wykonywanie ćwiczeń. Musieliśmy skończyć najpóźniej do godziny 10:30.

Po testach wszyscy uczestnicy udali się do sali nr 5 na przekąskę i odpoczynek. Co jest zaskakujące… czuliśmy się wtedy jeszcze bardziej zdenerwowani niż przed konkursem. Każdy dostał pysznego rogalika z nadzieniem truskawkowym i sok owocowy…. Po pewnym czasie w końcu znaleźliśmy wspólny język… tym razem polski.

O 11:15 ogłoszono wyniki. To była najbardziej stresująca chwila dnia. Zwycięzcą została Zofia Rak ze szkoły w Libuszy. Wygrała po raz trzeci z rzędu! Mówi po angielsku, jakby urodziła się w Anglii. Drugą i trzecią pozycję zajęli: Julia Mika i Grzegorz Gogola z Rożnowic. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kosińska z Korczyny.

Wprawdzie nie wygrałam, ale i tak czuję się zwyciężczynią, ponieważ miałam najwyższy wynik w etapie szkolnym. Poza tym, to właśnie ja zostałam poproszona o napisanie tego artykułu ;-)

Maja Gaber, uczennica kl. VI SP

Galeria