Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

XIX Gminny Konkurs Języka Angielskiego

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Bieczu odbył się XIX Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla SP. W wydarzeniu wzięło udział 16 uczniów z 8 lokalnych szkół. Naszą szkołę reprezentowałam ja, czyli Maja Gaber, uczennica klasy VII oraz Emilka Janas z klasy VIII. Konkurs odbył się w sali nr 29, która jest największą salą w budynku.

Wszyscy byli bardzo zdenerwowani, co było zupełnie zbędne, ponieważ w naszej szkole wszyscy zawsze czują się jak w domu. Kiedy ostatnia grupa uczniów zawitała do naszej szkoły, rozpoczęliśmy konkurs. Pierwsza część była słuchana i trwała 15 minut. To było najtrudniejsze ze wszystkich zadań i trochę problematyczne dla mnie i dla pozostałych zawodników. Drugim zadaniem było słownictwo i gramatyka i mieliśmy 60 minut na wszystkie ćwiczenia. Gramatyka była dla mnie najprzyjemniejszą częścią, ponieważ moim zdaniem jest to najłatwiejsza i zarazem najciekawsza sprawa w tym języku. Naprawdę podobało mi się wykonywanie ćwiczeń. Musieliśmy skończyć najpóźniej do godziny 10:30.

Po testach wszyscy uczestnicy udali się do sali nr 5 na przekąskę i odpoczynek. Co jest zaskakujące… czuliśmy się wtedy jeszcze bardziej zdenerwowani niż przed konkursem. Każdy dostał pysznego rogalika z nadzieniem truskawkowym i sok owocowy…. Po pewnym czasie w końcu znaleźliśmy wspólny język… tym razem polski.

O 11:15 ogłoszono wyniki. To była najbardziej stresująca chwila dnia. Zwycięzcą została Zofia Rak ze szkoły w Libuszy. Wygrała po raz trzeci z rzędu! Mówi po angielsku, jakby urodziła się w Anglii. Drugą i trzecią pozycję zajęli: Julia Mika i Grzegorz Gogola z Rożnowic. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kosińska z Korczyny.

Wprawdzie nie wygrałam, ale i tak czuję się zwyciężczynią, ponieważ miałam najwyższy wynik w etapie szkolnym. Poza tym, to właśnie ja zostałam poproszona o napisanie tego artykułu ;-)

Maja Gaber, uczennica kl. VI SP

Galeria