Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Anioły Wolontariatu dla naszego SKW

5 grudnia obchodziliśmy szczególnie ważne święto - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Niemal co roku przedstawiciele naszego Dwójkowego SKW uczestniczą w uroczystej Galii Wolontariatu w Gorlickim Centrum Kultury organizowanej przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach. Tego roku po raz ósmy zostały przyznane nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini – "Anioły Wolontariatu".

Dewizą każdego wolontariusza jest bezinteresowna pomoc. Nikt, kto czuje prawdziwą wartość wolontariatu, nie oczekuje rekompensaty za swój trud, zaangażowanie czy poświęcony wolny czas na rzecz drugiego człowieka. Jednakże przyznawane nagrody i wyróżnienia pomagają w uświadomieniu społeczności lokalnej ogromnej roli jaką odgrywają ci, którzy zawsze gotowi są ofiarować innym to, czego w danej chwili potrzebują. Poza tym, chyba każdy przyzna, że miło jest być dostrzeżonym i docenionym. Wśród wyróżnionych podczas gali znalazł się nasz Szkolny Klub Wolontariatu!

Odznaczenie to napawa nas ogromną dumą, ale i zobowiązuje do kontynuowania działalności, a także podejmowania kolejnych wyzwań! Szczególne podziękowania i gratulacje przesyłamy wolontariuszom, którzy w czerwcu 2018 r. opuścili mury naszej szkoły. W dużej mierze to ich działania i zaangażowanie zaowocowały tak prestiżowym wyróżnieniem!

Wiele z naszych klubowych inicjatyw nie zakończyłoby się takim sukcesem, gdyby nie zaangażowanie całej szkolnej społeczności, chętnie kupującej pyszne słodkości pieczone przez naszych wolontariuszy na cele charytatywne oraz aktywnie włączającej się w zbiórki nakrętek, pluszaków czy artykułów dla samotnych i potrzebujących z naszej gminy. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za każdy przejaw dobrego serca. 

A. Pyznar

Galeria