Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Konkurs recytatorski „Ojczyzna w poezji”

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Ojczyzna w poezji”

Dnia 31 października, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Ojczyzna w poezji”. Jego celem było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Organizatorami konkursu były panie Anna Filus-Solarz i Agnieszka Pyznar. Wzięło w nim udział 11 uczestników; dziewięć osób z klas IV-VI SP oraz po jednym reprezentancie klasy VII i VIII SP. Członkowie komisji, oceniając wykonania, brali pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić zwycięzców.

Najlepsza tego dnia w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej okazała się uczennica klasy VI SP Daria Mucha, która ujęła jury niezwykłą recytacją wiersza Artura Oppmana pt. Orlątko, zajmując tym samym I miejsce, zaś w kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum zwyciężył Arkadiusz Wachowicz.

Drugie miejsce wśród młodszych uczestników konkursu zajęła Weronika Grębska, a trzecie Zuzanna Stachura z klasy V SP.

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci drobne upominki.

Galeria