Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Klasa IV A na spektaklu:„Akademia Pana Kleksa” w Teatrze Nowym w Krakowie.

Dnia 16 października uczniowie klasy IV A odwiedzili Teatr Nowy w Krakowie, który  realizuje projekt pn. „TEATR NOWEGO WIDZA” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU. W ramach projektu uczestniczyli 

w bezpłatnym spektaklu dla dzieci: „Akademia Pana Kleksa” wg Jana Brzechwy, w reżyserii Piotra Siekluckiego, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez artystów i twórców spektaklu.

Sceniczna adaptacja znakomitej powieści dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, to opowieść 

o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki w szkole Pana Kleksa. Spektakl jest  wędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni oraz zakamarkach marzeń i wyobrażeń na temat świata i edukacji.  Szkoła Ambrożego Kleksa otwiera nowe przestrzenie kreatywności, pozwala na poszerzanie swoich horyzontów.

Tematem powieści są przygody chłopców, których wychowuje i uczy pan Kleks. Nauka 

w Akademii  jest pewnego rodzaju zabawą, w trakcie której chłopcy mogą przyswajać nową wiedzę. Profesor  uczy chłopców także odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za świat, w którym przyszło im żyć.

Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach, które prowadzone były przez reżysera, scenografa, choreografa, artystów wizualnych oraz iluzjonistę. Odbiorcy mieli  okazję współuczestniczyć w przygotowaniu scenografii do pokazu spektaklu, zobaczyć funkcjonowanie i obsługę spektaklu, a także w ramach pracy z reżyserem przygotować 

się do aktywnego uczestniczenia w spektaklu.  Dzieci miały  również okazję popracować z kamerą.

W roli Pana Kleksa wystąpi znany krakowski aktor Tomasz Schimscheiner, Jacek Strama oraz absolwenci szkół teatralnych, akrobaci i piosenkarze.   Galeria >>>