Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

"PAWIE PIÓRA" 2018

Biecki rynek po pięciu latach przerwy po raz drugi dzięki staraniom pani Małgorzaty Kosacz gościł artystów biorących udział w plenerowej imprezie "PAWIE PIÓRA" . Pogoda dopisała, nad VIII Festiwalem Zespołów Ludowych świeciło wrześniowe słońce. W tej scenerii, przy rytmach ludowej muzyki nasze miasto prezentowało się jeszcze piękniej.
Tym razem bieczanie i goście zgromadzili się na przed sceną, by oklaskiwać zespoły folklorystyczne, które do naszego Małego Krakowa przyjechały z całej Małopolski. Tancerze byli w różnym wieku, każdy występ wnosił coś nowego. Na scenie zaśpiewali, zagrali, zatańczyli między innymi Mystkowianie, Zdrojanie, grupa Pastuszkowe Granie, Piecuchy i oczywiście Podgrodzianie z Biecza. Imprezę otworzył pan Burmistrz, który w swojej przemowie nie zapomniał wspomnieć o sukcesach naszego szkolnego zespołu "Podgrodzianie". Nie szczędził ciepłych słów jego opiekunce i choreografce pani Małgorzacie Kosacz, której, przy owacji publiczności wręczył swoją nagrodę. 
Goście imprezy otrzymali domowy poczęstunek w naszej szkole, mogli też, dzięki uprzejmości Wysowianka SA, posmakować wód mineralnych z Wysowej i domowych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, którymi z uśmiechem i życzliwością częstowali wolontariusze bieckiej Dwójki. W przewodników po mieście zamienili się nasi wspaniali nauczyciele i ochoczo zachwalali jego walory uczestnikom festiwalu. Kto chciał, mógł skorzystać z możliwości wejścia na wieżę ratuszową albo zajrzeć to katowskiej turmy.
Piękna niedziela, pełna barw i dźwięków za nami. Dziękujemy!

Fotorelacja