Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

"PAWIE PIÓRA" 2018

Biecki rynek po pięciu latach przerwy po raz drugi dzięki staraniom pani Małgorzaty Kosacz gościł artystów biorących udział w plenerowej imprezie "PAWIE PIÓRA" . Pogoda dopisała, nad VIII Festiwalem Zespołów Ludowych świeciło wrześniowe słońce. W tej scenerii, przy rytmach ludowej muzyki nasze miasto prezentowało się jeszcze piękniej.
Tym razem bieczanie i goście zgromadzili się na przed sceną, by oklaskiwać zespoły folklorystyczne, które do naszego Małego Krakowa przyjechały z całej Małopolski. Tancerze byli w różnym wieku, każdy występ wnosił coś nowego. Na scenie zaśpiewali, zagrali, zatańczyli między innymi Mystkowianie, Zdrojanie, grupa Pastuszkowe Granie, Piecuchy i oczywiście Podgrodzianie z Biecza. Imprezę otworzył pan Burmistrz, który w swojej przemowie nie zapomniał wspomnieć o sukcesach naszego szkolnego zespołu "Podgrodzianie". Nie szczędził ciepłych słów jego opiekunce i choreografce pani Małgorzacie Kosacz, której, przy owacji publiczności wręczył swoją nagrodę. 
Goście imprezy otrzymali domowy poczęstunek w naszej szkole, mogli też, dzięki uprzejmości Wysowianka SA, posmakować wód mineralnych z Wysowej i domowych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, którymi z uśmiechem i życzliwością częstowali wolontariusze bieckiej Dwójki. W przewodników po mieście zamienili się nasi wspaniali nauczyciele i ochoczo zachwalali jego walory uczestnikom festiwalu. Kto chciał, mógł skorzystać z możliwości wejścia na wieżę ratuszową albo zajrzeć to katowskiej turmy.
Piękna niedziela, pełna barw i dźwięków za nami. Dziękujemy!

Fotorelacja