Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Wycieczka klas IV-V SP do Zatorlandu

W dniu 5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV i V naszej Szkoły Podstawowej wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze.

Najpierw odwiedziliśmy Dom do góry nogami. Ciekawe doświadczenie… chociaż papier toaletowy zwisał tak, jak nakazuje grawitacja, a nie do góry nogami ;) Dom do góry nogami jest nieduży, ale ma dwa piętra. Wewnątrz faktycznie można poczuć się dziwnie, ale spokojnie! To naprawdę bezpieczna rozrywka.

Później wraz z przewodnikiem zawitaliśmy do największej atrakcji ZATORLANDU – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Wizyta w tym parku dostarczyła nam niezwykłych przeżyć. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodoka i chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów - Tyranozaurus Rex. Wychodząc z Parku Ruchomych Dinozaurów, odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, jaja dinozaurów, szkielet 9-cio metrowego Jangczuanozaura, trylobity, amonity i minerały. Obejrzeliśmy również film o dinozaurach w kinie 5D; emocje sięgały zenitu!

Kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie, zlokalizowany na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo. Przepływaliśmy, słuchając mitycznych opowieści między innymi obok olbrzymiego ruszającego się cyklopa, czy rzucającego piorunem Zeusa oraz olbrzymiego smoka gotującego się do skoku na Apolla. Na końcu zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady, wśród których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy oraz obejrzeliśmy w gablotach wypreparowane okazy owadów egzotycznych.

Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: gokardy, autoskuter, Karuzela Rekin, kolejka Wesoły Pociąg, symulator "Bonanza", strzelnica Adventure Land, ogromna zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg, salon gier i fliperów. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy wszyscy w znakomitych humorach i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Galeria