image1 image2 image3

Kolejowy Dzień Dziecka

6 czerwca klasa I brała udział w Kolejowym Dniu Dziecka. Uczniowie wraz z wychowawczynią Leokadią Piotrowską oraz sprawującymi opiekę nad grupą rodzicami- panią Anną Lianą i panią Agnieszką Mituś zgromadzili się wcześnie rano na stacji kolejowej w Bieczu.

Wielka atrakcją okazał się przejazd pociągiem z naszej malowniczej miejscowości na dworzec kolejowy w Jaśle. W dobrych nastrojach przeszliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie pan przewodnik zapoznał dzieci ze zbiorami muzealnymi ziemi jasielskiej. O godz. 10:00 rozpoczął się, na dworcu, piknik kolejowy połączony z Dniem Dziecka. Gościem honorowym była pani Marszałek Maria Kurowska. Na piknik przybył również nasz pan Burmistrz Mirosław Wędrychowicz. Pyszne pierniczki przywiozła pani Dyrektor ZOJ-u Renata Gołębiowska.

Atmosfera stała się jeszcze milsza po życzeniach skierowanych do dzieci z okazji ich święta oraz odebraniu upominków, których małe, dziecięce rączki nie mogły pod koniec pomiescić. Hitem okazała się przejażdżka drezyną i zwiedzanie lokomotywy.

Razem z nami w Kolejowym Dniu Dziecka brali udział uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu wraz z sympatycznymi paniami: Martą Nowak-Wojtaszuk i Beatą Tumidajewicz.

Z tej niezapomnianej wyprawy wszyscy wróciliśmy do Biecza specjalnym czerwonym pociągiem, kursującym tylko tego dnia na trasie Jasło-Biecz-Jasło

Galeria