image1 image2 image3

Robótki ręczne, trochę historii i tajne rytuały...

Tkactwo może być genialnym zajęciem również dla chłopców. W dniu 4 czerwca klasa II Gimnazjum oraz VI SP miały niepowtarzalną okazję wybrać się na niezwykle ciekawe warsztaty tkactwa zorganizowane przez w Łosiu przez Kasztel w Szymbarku. Podczas 1,5 godzinnych warsztatów uczniowie opanowali warsztat podstawy tkactwa i własnoręcznie wykonali dwukolorowe bransoletki (ci mniej wprawni raczej mini-szaliczki ;-))

Zajęcie okazało się tak zajmujące, że wszystkich, nawet chłopców pochłonęło bez reszty! Po zakończonym zadaniu grupa udała się na zwiedzanie Zagrody Maziarskiej w Łosiu, gdzie posłuchała o historii tej niegdyś bardzo zasobnej miejscowości, powstających tu dawniej wyrobach, takich jak np. dziegć, a na podsumowanie wycieczki, Pani przewodniczka opowiedziała o dawnych słowiańskich wierzeniach, demonach i sposobach ich odstraszania. Takich „smaczków” nikt się nie spodziewał ;-)

Galeria