Opowieści z bocianiego gniazdaDnia 22 maja 2018 roku w sali konferencyjnej Domu Nauczyciela w Gorlicach odbyła się uroczysta promocja niezwykłej i ważnej dla naszego regionu książki pt. „Opowieści z bocianiego gniazda”. Dlaczego książka jest niezwykła?

Dlaczego książka jest niezwykła? Wyjątkowość publikacji polega na tym, że została ona napisana przez nauczycieli szkół powiatu gorlickiego. Redaktorem publikacji jest pani Małgorzata Janusz-Nowicka, pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Filia w Gorlicach. Wśród autorów poszczególnych rozdziałów książki znalazło się dwóch nauczycieli z Gminy Biecz, w tym nauczyciel języka polskiego z naszej Szkoły, pani Anna Filus-Solarz.

Kim są Bociany? Zwariowaną, wielopokoleniową rodzinką z Gorlic, która przeżywa fascynujące przygody na terenie naszego regionu, w tym dzięki naszym rodzimym pisarkom, również w Bieczu. Dziesięć rozdziałów to tyle samo zabawnych historii, które w ciekawy i zabawny sposób ukazują niezwykłe miejsca, legendy i historycznych bohaterów z Gorlic, z Biecza i okolic. A co konkretnie robią Bociany w naszym mieście? Zachęcamy do lektury! Książka „Opowieści z bocianiego gniazda” trafiła bowiem do wszystkich bibliotek w Gminie Biecz; można ją wypożyczyć w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu oraz w bibliotekach szkolnych.