Konkrs o Potockim

Sukcesy naszych piątoklasistów w konkursie o patronie Szkoły w Woli Łużańskiej Dnia 30 maja 2018 r. w Woli Łużańskiej odbył się konkurs wiedzy i konkurs recytatorski poświęcony życiu i twórczości patrona naszej Szkoły, Wacława Potockiego.

Dlaczego w Woli Łużańskiej, skoro Wacław Potocki to patron naszej „Dwójki”? Odpowiedź jest prosta; nie tylko naszej Szkoły. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Woli Łużańskiej również nosi imię Wacława Potockiego. Wszyscy uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani, tak z zakresu wiedzy o życiu i twórczości Wacława Potockiego, jak i pięknie recytowali jego utwory.

Uczniowie z klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu odnieśli w nim sukcesy, zajmując miejsca na podium:

I miejsce – Kacper Szarłowicz

II miejsce – Vanessa Staroń

III miejsce – Jakub Drozd

Wyróżnienie – Daria Mucha

Ważnym i pouczającym doświadczeniem była dla konkursowiczów piesza wycieczka do dworu Potockich, który miejscowi łączą z miejscem urodzenia Wacława Potockiego. W pobliżu znajdują się pozostałości dworskiej sadzawki oraz okazały dąb - chroniony jako pomnik przyrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy książki i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!