RODO informacja:

Na podstawie ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych ..., informujemy Państwa Rodziców i Opiekunów oraz Uczniów, że Administratorem danych osobowych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu, ul. Bochniewicza 2, 38-340 Biecz  jest Dyrektor Szkoły.

Dane osobowe Państwa zbierane są i przetwarzane w zakresie dydaktyczno- wychowawczo – opiekuńczej działalności SP Nr2 w Bieczu oraz w określonych sytuacjach, o których uczniowie są dodatkowo informowani w celu promocji sukcesów uczniów i osiągnięć Szkoły.

Informujemy, że przysługuje Państwu prawo do wglądu do zbieranych danych oraz uzupełniania, uaktywnienia czy sprostowania w razie stwierdzenia, że dane są niekompletne, nieaktualne lub nieprawidłowe. Dane nie będą przekazywane innym podmiotom — z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. W razie nieprawidłowości w zakresie dysponowania danymi przez Szkołę przysługuje Państwu wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Dane osobowe uczniów będą przetwarzane dopóki, dopóty nie zostanie zgłoszony sprzeciw wobec ich przetwarzania, a w razie zgłoszenia sprzeciwu – przez okres przedawnienia roszczeń, jakie wobec administratora mogą przysługiwać osobie, której dane dotyczą. Cofnięcie zgody powinno być dokonane w formie pisemnej.

Jednocześnie informujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby dane były zbierane, przetwarzane i chronione zgodnie z prawem.

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych:

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu

Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Leszek Proszowski,