Finalistki z dwójki

"Cokolwiek potrafisz lub myślisz,

że potrafisz, rozpocznij to.

Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię".

Johann Wolfgang von Goethe

Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi, niepowtarzalni? To nasza PASJA. Pasja, która staje się siłą napędową działań, pozwala spełniać marzenia, kreuje naszą osobowość, a nawet …pozwala sięgnąć po laury! Wiedzą o tym uczennice III klasy Gimnazjum Nr 2 w Bieczu, które mierząc się z kolejnymi etapami ( listopad-marzec) Małopolskich Konkursów Przedmiotowych zdobyły zaszczytne tytuły FINALISTEK.

Do grona wyróżnionych należą:

Justyna Łukaszyk – zdobywczyni tytułu Finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego,

Martyna Łaś i Kamila Pyznar – zdobywczynie tytułu Finalistek Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Udział w każdym kolejnym etapie konkursu poprzedzony był wielotygodniowymi przygotowaniami i wymagał ogromnego zaangażowania ze strony uczestniczek. Uczennice zdobywały wiedzę pod kierunkiem swoich opiekunów: Jerzego Mikosa – nauczyciela historii i Agnieszki Pyznar – nauczycielki języka polskiego. Sukces naszych „Perełek” napawa dumą całą Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2. Mamy też nadzieję, że stanie się inspiracją dla młodszych kolegów i koleżanek, bo przecież, jak dowodzi przykład Justyny, Martyny i Kamili, tylko od nas samych zależy, na ile pozwolimy sobie rozwinąć skrzydła i wykorzystać tkwiący w nas potencjał. A dziewczynom życzymy dalszych sukcesów i wyzwań, szkolnych i osobistych, tych bliższych i tych bardziej odległych , które czekają na nie na kolejnym etapie edukacyjnym.

Agnieszka Pyznar