I Gminny Konkurs Plastyczno – Czytelniczy „Moja przygoda z Filonkiem Bezogonkiem”. Sukces naszej szkoły.

27 marca po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Libuszy odbył się I Gminny Konkurs Plastyczno – Czytelniczy „Moja przygoda z Filonkiem Bezogonkiem”, skierowany do uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

W konkursie czytelniczym wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn ze szkół nr 1 w Bieczu, nr 2 w Bieczu, Sitnicy, Libuszy, Strzeszyna i Grudnej Kępskiej.

Na rozgrzewkę uczestniczki miały za zadanie ułożyć puzzle przedstawiające Filonka Bezogonka. Zadanie 2,4 i 6 było testem wiedzy z książki „Przygody Filonka Bezogonka”. Składał się on z 10 pytań zamkniętych, w którym tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. Okazało się, że dziewczynki poradziły sobie z testem doskonale, rozwiązując go niemalże bezbłędnie i to w zaskakująco szybkim tempie. W dalszych zmaganiach musiały one wyszukać w tekście piosenki, którą Filonek ułożył na cześć wujka Karlssona, 11 błędów ortograficznych, a także ułożyć w kolejności alfabetycznej imiona kotów zamieszkujących ulicę Stromą. Za każde zadanie drużyny otrzymywały słodkie, a raczej miętowe, medale Filonka Bezogonka.

Wyniki konkursu czytelniczego przedstawiały się następująco:

- 1 miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu – Weronika Przybyło i Julia Kusiak,

- 2 miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Daria Ryczek i Klaudia Czech,

- 3 miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu - Aleksandra Michalec i Wiktoria Sarnecka

Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Pana Dyrektora Aleksandra Kalisza, wręczyła wicedyrektor ZSP w Libuszy Pani Agnieszka Kapusta. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc otrzymały do swoich szkół oprócz dyplomów – książki do biblioteki. Indywidualnie nagrody książkowe otrzymały nie tylko zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, ale wszystkie uczestniczki konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursowych zmaganiach.

Galeria >>>