The Big Challenge

We all speak a common language and take up the same big challenge ☺

Edukujemy się globalnie, więc także testujemy swoją wiedzę... przynajmniej tą językowo-podróżniczą na szczeblu międzynarodowym. 11 kwietnia grupa 23 uczniów z naszej szkoły podjęła wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności językowych w międzynarodowym konkursie Big Challenge.

Co roku w konkursie uczestniczy około 600 000 uczestników z siedmiu europejskich krajów (Polska, Austria, Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania i Szwecja). Uczniowie rywalizują rozwiązując test online, zawierający zadania z zakresu rozumienia ze słuchu oraz znajomości struktur językowych. Zadania sprawdzają sprawność w posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach codziennych oraz znajomość zagadnień kulturowych.

Bardzo cieszy nas fakt, że mamy okazję porównać nasze umiejętności z umiejętnościami naszych rówieśników z innych krajów i przez ten jeden dzień w roku poczuć, że mimo, dzielącej nas odległości, jesteśmy tak bardzo podobni, a w tym szczególnym dniu patrzymy w ekran komputera, na którym w każdym kraju wyświetla się ten sam test ;-)

Trzymamy kciuki za dobre wyniki i ciepło pozdrawiamy koleżanki i kolegów z innych krajów, które również ... have accepted THE BIG CHALLENGE ☺