image1 image2 image3

"Tydzień z Internetem" w bibliotece

Za nami tydzień bogaty w wydarzenia... a wśród nich zaproponowany przez biecką Bibliotekę "TYDZIEŃ Z INTERNETEM".

Już od pięciu lat, w krajach Unii Europejskiej, obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie naszej szkoły w dniach 19-23 marca brali w nim czynny udział. Od spotkania z policjantem, który po raz kolejny uświadamiał naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w sieci po cykl spotkań, które miały na celu uświadomić młodym użytkownikom internetu, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy... by mieli okazję spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy. Motywem przewodnim tegorocznej akcji było krytyczne myślenie. Na zajęciach studyjnych uczniowie klas V, VI i VII wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Czekały na nich cztery ciekawe praktyczne zadania, dzięki którym być może lepiej, a na pewno szerzej spojrzą na Świat.

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem. Nie bójmy się wykorzystywać go do tych celów!

Galeria