image1 image2 image3

Święto Szkoły po Europejsku

„Święto Szkoły po Europejsku – wspominamy patrona, promujemy Biecz, odkrywamy talenty’ i zachęcamy do picia wody’. 21 marca w ZS Nr 2 w Bieczu odbyła się uroczystość na cześć Patrona Szkoły - Wacława Potockiego, któremu poświęcono pierwszą część imprezy. Wacław Potocki, czyli Krzysiu Wszołek, w wywiadzie prowadzonym przez dziennikarzy: Joasię i Wiktora opowiadał nam o swoim życiu, dziełach, oraz o czasach w których żył. Święto Szkoły było jednocześnie Dniem Odkrywania Talentów. Społeczność szkolna podziwiała opracowane układy choreograficzne, umiejętności wokalne, aktorskie i kabaretowe.

Jako, że 21 marca to także pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, zgodnie z tradycją świętowaliśmy jednocześnie nadejście Wiosny. By nikomu w takim dniu nie przychodziła do głowy myśl o wagarach, młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach, ubrani w kolorowe stroje, uczniowie „wyszli dziś z ławek”, by uczyć się przez zabawę za pomocą najnowocześniejszych metod kształcenia zwaną grywalizacja przy wykorzystaniu technologii informacyjnej: qr codow oraz aplikacji kahoot. W losowym podziale na 5-cio osobowe grupy wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im zadań. Każda z grup w klasopracowniach pod opieką nauczycieli z entuzjazmem wykonywała zadania tematycznie związane z wiosną. Równocześnie na aplikacji kahoot każda z grup rozwiązywała dodatkowe zadania, które sprawdzały nie tylko wiedzę uczniów, ale też umiejętność współpracy w zespole. W jednej z sal grupy łączyły się ze sobą wykonując plakat promujący nasze piękne miasto.

Jako, że 22 marca przypada Światowy Dzień Wody, nasza uroczystość była również okazją do przypomnienia wszystkim jak istotnym jest ona surowcem. Pod hasłem "Kontroluj picie wody - niech stanie się Twoim zdrowym nawykiem!" przy hojnym udziale sponsora: WYSOWIANKA S.A. mówiliśmy dziś również o tym, jak ważne w naszym codziennym funkcjonowaniu jest picie odpowiedniej ilości czystej wody. Młodsi uczniowie naszej szkoły podjęli dziś "WYZWANIE WODY" czyli zadeklarowali picie jej w odpowiednich ilościach oraz notowanie tego w specjalnie otrzymanym kalendarzu motywującym. Uczniowie klas starszych wzięli udział w tematycznym QUIZIE interaktywnym, dotyczącym przede wszystkim tematu wody, jej deficytów i sposobów oszczędzania. Oprócz dawki niezbędnej wiedzy obdarowani zostali przez naszego sponsora "wodnymi gadżetami", a wszyscy pozostali uczniowie otrzymali butelkę smacznej wody oraz garść ulotek z informacjami o właściwościach zdrowotnych i leczniczych wód z Wysowej. To działanie było kontynuacją programu: "Badacz wody", w którym uczniowie klasy IV, pod opieką Pani Grażyny Cetnarowskiej, jako jedna z 3344 drużyn z całego świata, pomagają rozwiązywać wodne problemy. Impreza ta, zorganizowana przez klasy IIGim., VIISP, oraz przedstawicieli klas IIIGim i IVSP, pod opieką pań: Grażyny Cetnarowkiej, Magdaleny Stój i Iwony Wójcik, zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była okazją do świetnej zabawy.

Galeria