Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bieczu - Liderem Programu" Jeżdżę z głową"

SP nr 2 w Bieczu w 2015 roku, jako pierwsza w powiecie gorlickim wzięła udział w programie "Jeżdżę z głową",który realizuje do dzisiaj pod czujnym okiem mgr Lidii Karp i mgr Ryszarda Cygańczuka - trenera, instruktoraISIA - PZN-SiTN. Środki na ten cel zostały zapewnione przez Gminę Biecz i instytucje współfinansujące: Wojewódzki Urząd Marszałkowski oraz Urząd Gminy w Bieczu.

Zajęcia szkoleniowe 12-osobowej grupy dzieci z klasy IV na tegorocznych feriach odbywały się na terenie Stacji Narciarskiej Sękowa-SKI, dobrze wyposażonej w sprzęt narciarski.  Trwały one od 12-16.02.2018r po 4 godz. dziennie. Lekcje na stoku pozwoliły wszystkim uczestnikom kursu zrealizować program w stopniu podstawowym i średnim do jazdy równoległej. Ponadto dzieci brały udział w konkursie organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Gorlicach pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".Odpowiadały na pytania  i losowały nagrody.Zapoznały się także z regulaminu korzystania z urządzeń i tras zjazdowych. Nauczyły się respektowania znaków narciarskich ustawionych na trasie zjazdu. Jako jedyna 10 osobowa grupa realizująca projekt wystartowała w zawodach o Puchar Ferii w Małastowie w dniu 15 lutego br. Dwoje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu - Jowita Dudek i Paweł Wszołek odniosło sukces uzyskując III miejsca. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że uczniowie oprócz nauki wdrożyli się do wspaniałej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest jazda na nartach. Wszyscy są zadowoleni, że opanowali tę sztukę, która na początku wydawała się  bardzo trudna. Każde dziecko na zakończenie kursu otrzymało dekalog narciarza oraz certyfikat  szkolenia wydany przez Licencjonowaną Szkołę Narciarską Magura- Gorlice prowadzoną przez R.Cygańczuka.Właściciel Stacji Sękowa-Ski Pan Wojciech Kretowicz wręczył każdemu uczestnikowi dyplom młodego narciarza.

Marzeniem Dyrektora SP Nr 2 w Bieczu jest w przyszłości organizowanie grupy z narciarstwa klasycznego.