Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

NIE POZWOLIMY SIĘ ŚCIĄGNĄĆ... NA CIEMNĄ STRONĘ INTERNETU!

W związku z obchodzonym 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach godzin wychowawczych poświęconych temu zagadnieniu oraz mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantem KMP w Bieczu asp Krzysztofem Gurgulem. Tematem szeregu spotkań była cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci oraz bezpieczeństwo naszych danych w internecie. Dziś Pan Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. 
Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami. Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjanta. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie. Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z panem policjantem uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

#cyberprzemoc #DzieńOchronyDanychOsobowych #bezpiecznyInternet #GIODO

 Galeria