image1 image2 image3

DWÓJKA Z MAKSEM PORZĄDKUJE ODPADY!

Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii. Otacza nas świat urządzeń. Wiele z nich zawiera różne metale. Bez metali nie byłoby współczesnej techniki i technologii. Pierwotne surowce mineralne, czyli rudy metali są nieodnawialnym bogactwem, a ich złoża w wyniku eksploatacji ciągle się zmniejszają. Jednak metale można odzyskać i poddać recyklingowi. Mówimy wtedy o surowcach wtórnych. Odzyskując surowce wtórne, oszczędzamy zasoby pierwotne bogactw naturalnych naszej planety.
Biorąc udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym dla szkół podstawowych „MISTRZ RECYKLINGU MAKS PORZĄDKUJE ODPADY” uczymy się jak wiele surowców wtórnych potrafimy dziś poddać recyklingowi.
Nauka przez zabawę - to nam pasuje! Na chwilę obecną nasza szkoła plasuje się na wysokim 8 miejscu wśród wszystkich szkół w Polsce! A to nie koniec rywalizacji. Mamy ambicje na podium!!!! Tu można śledzić rywalizację: http://szrapnel.com/ElectroScraps/Ranking.php

Galeria