Przez misje poznajemy świat

W piątkowe południe odwiedził Szkołę wyjątkowy gość - dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Argentynie O. Jerzy Faliszek.

Od razu, w pierwszych słowach można było wyczuć hiszpański akcent jakim posługiwał się Ojciec Jerzy... rozpoczął spotkanie od modlitwy w języku hiszpańskim oraz nauczenia nas hiszpańskojęzycznej piosenki... Nasz gość nie kryl zdziwienia ( i radości), gdy dowiedział się, że w naszej szkole oprócz nauki języka angielskiego i niemieckiego duża grupa uczniów ma możliwość poznawać język hiszpański :)

Ojciec Jerzy opowiadał o swojej pracy misyjnej w Ameryce Południowej, o tamtejszej kulturze i zwyczajach świątecznych, o życiu dzieci i ich codziennych obowiązkach m.in. o ich ciężkiej pracy zarobkowej (!). Pokazał nam dużo zdjęć i kilka filmików związanych z każdym elementem swojej misji. Wszystkie egzotyczne opowieści ilustrował barwnymi eksponatami... chusty, nakrycia głowy, zabawki, hamak... które, choć wykonywane bardzo prostymi technikami, budzą żywe zainteresowanie i zapadają głęboko w pamięć.

Dla wszystkich uczestników spotkania była to niezwykła lekcja. Za jej zorganizowanie dziękujemy p. Monice Orlewskiej.

Zobacz materiał