JASEŁKA MISYJNE

W dniu 22 grudnia, tuż przed południem w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły całą społeczność szkolną JASEŁKA MISYJNE. Wystawione zostały przez uczniów klasy VI i VII, którzy zaprezentowali iście obiecujące umiejętności sceniczne ;)

Historia przedstawiona w tegorocznym przedstawieniu dotknęła problemów współczesnego świata: przepracowania, zabiegania, odejścia od tradycyjnych wartości. Nie była to jednak historia smutna, pokazała bowiem, że jeszcze nie jest za późno na powrót do tego, co najważniejsze. Nasza inscenizacja o Bożym Narodzeniu, miala po raz pierwszy charakter globalny. Na scenie obok tradycyjnych postaci występujących w jasełkach pojawili się przedstawiciele sześciu kontynentów.
Istotnym dopełnieniem tej prezentacji były pastorałki i kolędy śpiewane w trzech językach. W wykonaniu uczennic klasy IIg brzmiały wręcz anielsko. Wprowadziły nas w świateczne tradycje rożnych regionów Świata, a przemyślnie dopasowana scenografia łączyła w całość to co ludzkie z tym co duchowe.