image1 image2 image3

Drugie Życie Śmieci, czyli dlaczego segregacja jest taka ważna !

Większość towarów, które kupujemy w sklepach, jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które można ponownie wykorzystać. Jeśli nie chcemy z nich sami ponownie skorzystać, świadomi jesteśmy, że posegregowane przestają być śmieciem, a stają się wartościowym surowcem.

Traf chciał, że Tydzień Redukcji Odpadów zbiegł się z Tygodniem Edukacji Globalnej, który w naszej szkole przeżywaliśmy z wielkim rozmachem. 

Jesteśmy świadomi że "PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA ZALEŻY OD NAS" więc nie sposób było nie wspomnieć o środowisku...i że to ono jest dla nas, a nie my dla niego. 

Wciąż wprowadzamy w życie zasadę 3R - Reduce, Reuse, Recycle promującą zdrowy dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów. 

W naszej szkole oprócz ciągłego uświadamiania i przypominania idei segregacji odpadów, prowadzimy trzy równoległe akcje redukujące odpady... zbieramy makulaturę, nakrętki oraz niesamowicie szkodzące środowisku zużyte baterie.

Na zakończenie Tygodnia Redukcji Odpadów zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs plastyczno- techniczny. Zadaniem uczestników było stworzenie dowolnej pracy przy użyciu surowców wtórnych. Do konkursu zgłoszono ponad 60 prac. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości i kreatywności naszych uczniów i ich Rodziców. Z odpadów powstały piękne ozdoby, rzeczy użyteczne a nawet zabawki. Uczestnicy stworzyli ze swoich prac piękną wystawę, którą będziemy mogli podziwiać do polowy grudnia. Z pewnością wyobrażacie sobie jak trudno było nam wybrać te najlepsze... postanowiliśmy przyznać 6 wyróżnień i nagrodzić uczniów dyplomami oraz vaucherami do Kina Kolory w Gorlicach. Każdy z uczestników za udział w konkursie otrzymał słodki upominek. 

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Galeria >>>