image1 image2 image3

UZALEŻNIENIA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

W naszej szkole w ramach Edukacji Globalnej rozpoczynamy cykl spotkań dotyczących uzależnień, które są zagrożeniem dla współczesnego społeczeństwa. 21 listopada 2017 rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie, pt. NIKOTYNIZM.Uczniowie uczestniczyli  w bardzo ciekawej prelekcji. 

We współczesnym świecie zjawisko uzależnienia od różnych substancji: papierosów, alkoholu oraz narkotyków, coraz bardziej się rozszerza.Jest to bardzo niebezpieczne. Po środki uzależniające sięga oprócz ludzi dorosłych, coraz to więcej dzieci i młodzieży. Skutki sięgania po substancje chemiczne oraz nikotynę są bardzo rozległe, bowiem dotyczą wielu sfer życia człowieka: sfery intelektualnej, emocjonalnej, społecznej oraz fizycznej. Co więcej maja one wymiar negatywny. Szczególnie zagrożone wydają się być tutaj dzieci oraz młodzież, gdyż proces ich leczenia przebiega wolniej i jest znacznie trudniejszy, aniżeli osób dorosłych. Ponad to konsekwencje w tak młodym wieku są o wiele gorsze aniżeli w wieku dorosłym.

Galeria >>>