Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kierunek Boliwia.

W dniu 23 listopada 2017r gościliśmy w naszej szkole Wolontariuszkę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu z Krakowa – panią Karolinę Kufel.

Dwa spotkania, dla grupy młodszej i starszej – czyli wszystkich uczniów Szkoły, odbyły się w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej’ 2017 oraz udziału szkoły w projekcie „Edukacja Globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Chętni uczniowie przygotowali z tej okazji dekoracje w postaci plakatów o Boliwii, które stały się ciekawą częścią scenografii spotkania.

Wolontariuszka opowiadała o swojej rocznej misji w Boliwii, gdzie pracowała w domu dziecka w Tupizie, pomagając dzieciom w nauce, organizując im dodatkowe zajęcia i towarzysząc w życiu codziennym.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną prezentację multimedialną, wysłuchać bardzo ciekawego i wzruszającego opowiadania o Boliwii, obejrzeć różnorodne pamiątki boliwijskie oraz zadawać pytania gościowi. Spotkanie pozwoliło wszystkim  bliżej poznać Boliwię – ten jakże odległy, nieznany nam kraj i bardzo różny od Polski. uczniowie dowiedzieli się o położeniu geograficznym  i ukształtowaniu terenu Boliwii, poznali jej mieszkańców, kulturę, zwyczaje, kuchnię, a także dowiedzieli się o życiu codziennym podopiecznych pani Karoliny. Z uwagą oglądali liczne pamiątki – wyroby rękodzieła boliwijskiego.

Spotkanie z Wolontariuszką upłynęło w miłej atmosferze, wywarło na nas wielkie wrażenie, zaciekawiło i podobało się, czego wyrazem były gromkie brawa dla prowadzącej jako podziękowanie.

Galeria >>>