Kierunek Boliwia.

W dniu 23 listopada 2017r gościliśmy w naszej szkole Wolontariuszkę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu z Krakowa – panią Karolinę Kufel.

Dwa spotkania, dla grupy młodszej i starszej – czyli wszystkich uczniów Szkoły, odbyły się w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej’ 2017 oraz udziału szkoły w projekcie „Edukacja Globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”. Chętni uczniowie przygotowali z tej okazji dekoracje w postaci plakatów o Boliwii, które stały się ciekawą częścią scenografii spotkania.

Wolontariuszka opowiadała o swojej rocznej misji w Boliwii, gdzie pracowała w domu dziecka w Tupizie, pomagając dzieciom w nauce, organizując im dodatkowe zajęcia i towarzysząc w życiu codziennym.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną prezentację multimedialną, wysłuchać bardzo ciekawego i wzruszającego opowiadania o Boliwii, obejrzeć różnorodne pamiątki boliwijskie oraz zadawać pytania gościowi. Spotkanie pozwoliło wszystkim  bliżej poznać Boliwię – ten jakże odległy, nieznany nam kraj i bardzo różny od Polski. uczniowie dowiedzieli się o położeniu geograficznym  i ukształtowaniu terenu Boliwii, poznali jej mieszkańców, kulturę, zwyczaje, kuchnię, a także dowiedzieli się o życiu codziennym podopiecznych pani Karoliny. Z uwagą oglądali liczne pamiątki – wyroby rękodzieła boliwijskiego.

Spotkanie z Wolontariuszką upłynęło w miłej atmosferze, wywarło na nas wielkie wrażenie, zaciekawiło i podobało się, czego wyrazem były gromkie brawa dla prowadzącej jako podziękowanie.

Galeria >>>