ŚWIAT BEZ GRANIC

Kolejna atrakcja w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej to "Świat bez granic" - spotkanie edukacyjne uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej. Przemiły pan nadkomisarz zaprezentował spectrum zadań, które realizuje Służba Celno-Skarbowa, chroniąc obywateli przed m.in. zagrożeniami płynącymi z przemytu. Uczniowie mieli więc okazję poznać specyfikę pracy celników.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane ze zwalczaniem przemytu chronionych gatunków roślin i zwierząt. Funkcjonariusz opowiadał o bioróżnorodności, ochronie gatunkowej i wyjaśniał jakie szkody wynikają z nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami i roślinami.

Sporą atrakcją była prezentacja multimedialna, umożliwiająca czynne włączenie się uczniów w spotkanie. Dzieci mogły wcielić się w rolę celników, odnajdujących przemycane towary... papierosy, narkotyki, dobra kultury...

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a takich oczywiście nie brakowało.

Galeria >>>