Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

ŚWIAT BEZ GRANIC

Kolejna atrakcja w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej to "Świat bez granic" - spotkanie edukacyjne uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej. Przemiły pan nadkomisarz zaprezentował spectrum zadań, które realizuje Służba Celno-Skarbowa, chroniąc obywateli przed m.in. zagrożeniami płynącymi z przemytu. Uczniowie mieli więc okazję poznać specyfikę pracy celników.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane ze zwalczaniem przemytu chronionych gatunków roślin i zwierząt. Funkcjonariusz opowiadał o bioróżnorodności, ochronie gatunkowej i wyjaśniał jakie szkody wynikają z nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami i roślinami.

Sporą atrakcją była prezentacja multimedialna, umożliwiająca czynne włączenie się uczniów w spotkanie. Dzieci mogły wcielić się w rolę celników, odnajdujących przemycane towary... papierosy, narkotyki, dobra kultury...

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a takich oczywiście nie brakowało.

Galeria >>>