Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Tydzień azjatycki

W przeddzień Tygodnia Edukacji Globalnej klasy III Szkoły Podstawowej zakończyły "Tydzień azjatycki".

Przez kilka dni dzieci poznawały ten ciekawy i zróżnicowany kontynent, jego faunę i florę oraz problemy mieszkańców ubogich regionów południa, uczyły się tolerancji wobec innych tradycji i wyznań, dowiedziały się, jak żyją ich rówieśnicy w krajach azjatyckich oraz  odbyły globalną podroż po smakach świata, aby odszukać te produkty w naszych kuchniach, ktore pochodzą z globalnego południa. Na zakończenie próbowały odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego szkoła jest ważna?"

Ciekawym podsumowaniem cyklu zajęć było spotkanie z podróżnikiem i prelekcja o Indiach, podczas którego dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą, ale też ją znacznie wzbogacić. Zdobyte wcześniej wiadomości pozwoliły dzieciom na wyjątkowo aktywne uczestnictwo w spotkaniu.