Tydzień azjatycki

W przeddzień Tygodnia Edukacji Globalnej klasy III Szkoły Podstawowej zakończyły "Tydzień azjatycki".

Przez kilka dni dzieci poznawały ten ciekawy i zróżnicowany kontynent, jego faunę i florę oraz problemy mieszkańców ubogich regionów południa, uczyły się tolerancji wobec innych tradycji i wyznań, dowiedziały się, jak żyją ich rówieśnicy w krajach azjatyckich oraz  odbyły globalną podroż po smakach świata, aby odszukać te produkty w naszych kuchniach, ktore pochodzą z globalnego południa. Na zakończenie próbowały odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego szkoła jest ważna?"

Ciekawym podsumowaniem cyklu zajęć było spotkanie z podróżnikiem i prelekcja o Indiach, podczas którego dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą, ale też ją znacznie wzbogacić. Zdobyte wcześniej wiadomości pozwoliły dzieciom na wyjątkowo aktywne uczestnictwo w spotkaniu.