Program "Bliżej Europy"

Od września 2017r. w klasie VII Szkoły Podstawowej realizowany jest autorski program edukacji europejskiej p.t. „Bliżej Europy”. Głównym założeniem edukacji europejskiej jest kształcenie poczucia przynależności do państwa polskiego i jednocześnie Europy. Program ten ma na celu przybliżenie uczniom historii i kultury państw tworzących Unię Europejską, pokazanie ciekawych miejsc, znanych zabytków oraz zapoznanie  z tradycjami i zwyczajami innych narodów. Ma on również służyć kształtowaniu w uczniach szacunku wobec odrębności drugiego człowieka, tolerancji i odpowiedniego stosunku do innych narodowości. Szczególny nacisk został położony na Hiszpanię i Niemcy, a więc na te kraje UE, których mowę uczniowie poznają w szkole jako drugi język obcy.