Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Program "Bliżej Europy"

Od września 2017r. w klasie VII Szkoły Podstawowej realizowany jest autorski program edukacji europejskiej p.t. „Bliżej Europy”. Głównym założeniem edukacji europejskiej jest kształcenie poczucia przynależności do państwa polskiego i jednocześnie Europy. Program ten ma na celu przybliżenie uczniom historii i kultury państw tworzących Unię Europejską, pokazanie ciekawych miejsc, znanych zabytków oraz zapoznanie  z tradycjami i zwyczajami innych narodów. Ma on również służyć kształtowaniu w uczniach szacunku wobec odrębności drugiego człowieka, tolerancji i odpowiedniego stosunku do innych narodowości. Szczególny nacisk został położony na Hiszpanię i Niemcy, a więc na te kraje UE, których mowę uczniowie poznają w szkole jako drugi język obcy.