Edukacja Globalna - zajęcia

Zaczęliśmy we wrześniu, wiemy coraz więcej, a wciąż w głowach pojawiają się nowe pytania.

Czym jest DOBRE życie w zglobalizowanym świecie? Czy różni się ono tak bardzo dla Polaków, Kongijczyków, Norwegów, Boliwijczyków, Filipińczyków, Kazachów, Hindusów, Amerykanów i innych?

Co czeka nas za 15 lat?

10 korporacji kontroluje sprzedaż jedzenia na świecie - czy to sprawiedliwe?

Dlaczego 1/3 dzieci na świecie oficjalnie nie istnieje?

Świat łączą wspólne, globalne wyzwania: ubóstwo, zmiany klimatu, dyskryminacja, dostęp do energii. Ale dzisiaj mamy technologię i wiedzę, która pozwala na pokonanie problemów. To wszystko nie dzieje się wokół nas ale z NAMI.

Co najmniej 17 rzeczy łączy nas z mieszkańcami krajów Globalnego Południa.

Seria zajęć zaproponowanych dla uczniów naszej szkoły ma pomóc w odpowiedzi na wiele nowych pytań...po to nam EDUKACJA GLOBALNA! (globalna.edu.pl)