Komórka z galaretki – pomysł na sukces!

Jeśli masz kłopoty z nauczeniem się, w jaki sposób zbudowana jest komórka – wykonaj jej model z galaretki i wybranych owoców lub innych produktów spożywczych !

Każdego roku uczniowie gimnazjum, a w bieżącym roku uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej, wykonywali komórki m. in z galaretki i owoców. Efekt był wspaniały. Wszyscy uczniowie potrafili omówić budowę komórki zwierzęcej, roślinnej, bakteryjnej lub grzyba, jak również potrafili omówić funkcje organelli komórkowych. Niektórzy potraktowali zadanie strategicznie i omawiając budowę komórki jak nieznane lądy, które należy zdobyć i zaznaczyć to chorągiewką. Wszystkie modele były bardzo ciekawe. Znalazły się tam również modele z plasteliny, styropianu, sezonowych warzyw. Niektóre modele przypominały bardziej deser niż komórkę, to najważniejsze, że spełniły swoje zadanie pomogły uczniom nauczyć się, jak zbudowana jest komórka. A po spełnieniu roli dydaktycznej posłużyły oczywiście jako smaczny deser.